Інспекція захисту прав споживачів радить новокаховчанам, як придбати штучну ялинку

Щороку в очікуванні та підготовці до новорічних і різдвяних свят хочеться прикрасити своє помешкання. Декого надихає запах мандаринок та свіжої ялинки, інші – дбають про екологію, тому купують штучну і вважають,  що не варто кожного року купувати нові дерева.

Про особливості придбання штучної ялинки Online НК розповіли у Інспекції захисту прав споживачів Новокаховської громади Херсонщини.

Глобальний вплив. Не купуючи живих ялинок, ми сприяємо зменшенню вирубки лісів. Ліси є легенями світу, які поглинають вуглекислий газ і допомагають нам завадити змінам клімату.

Економія сімейного бюджету. Ви не витрачатимете щороку кошти на нову ялинку, адже штучна прослужить щонайменше шість-сім років.

Однак і купівля штучної ялинки має свої нюанси. Купуючи її, треба зважити на:

Розмір. Обирайте ялинку з огляду на місце, де вона стоятиме. Якщо ви мешкаєте у багатоповерхівці, краще не купуйте громіздку та важку красуню  – вона  займатиме багато місця і не принесе бажаного новорічного настрою. Перед купівлею зробіть попередні заміри, визначте ширину і площу місця для дерева – це полегшить вибір.

Матеріали та якість. Важливо, аби матеріали, з яких виготовлена ялинка, були безпечними та не завдавали шкоди здоров’ю. В ідеалі ялинка повинна мати сертифікат якості, який засвідчує безпечність виробу і в якому має бути зазначено, що у складі виробу відсутні формальдегіди, метилен, ацетон та різного роду смоли. Проте не завжди такі сертифікати є, і не завжди можна самостійно визначити, які сполуки нам шкодитимуть. Тому:

1) Понюхайте ялинку. Якщо ви відчули неприємний хімічний запах, не купуйте її. Це означає, що пластмаса, з якої вона виготовлена, неякісна. Принцип «вивітриться з часом» тут не працює – навіть за кілька років запах буде відчутним;

2) Погляньте на підставку. Вона не має бути перехиленою набік чи легко піддаватись деформації. Якщо підставка виявиться ненадійною, ви ризикуєте не тільки цілісністю ялинки, але і власною безпекою, якщо прикрашене дерево впаде. Найнадійнішими є хрестоподібні підставки, менш надійними – круглі. Краще обирати металеві підставки, бо вони гарантуватимуть стабільність щодо навантажень від прикрас і гірлянд.

3) Перевірте голки. Якщо провести рукою проти напрямку їх росту, вони не повинні втрачати форми та/або висмикуватись, обсипатись чи ламатись; хвоя  не має бути надмірно м’якою на дотик – голки виготовляються зі спеціальної  жорсткої волосіні. М’яка хвоя може означати, що перед вами ялинка з паперової хвої китайського виробництва. Вона досить дешева, легкозаймиста і швидко втрачає форму.

За хвоєю також не має виступати дріт. Якщо він помітний, це означає, що ялинка може бути нестабільною і ви можете поранитись. Гілки, на які кріпиться хвоя, мають бути добре прикріплені до стовбура. проте інший кінець повинен бути еластичним і рухомим. Якщо ви відігнете гілку і вона зразу повертається у вихідне положення, то це якісний виріб;

4) Поцікавтеся, чи горить. Обирайте дерево, виготовлене з вогнетривких і незаймистих пластиків або поліетилену. Ялинки, виготовлені з полівінілхлориду, менш вогнетривкі. Вони не горять, проте плавляться під дією високих температур. Про це варто пам’ятати, якщо ви плануєте прикрашати дерево гірляндами або запалювати поблизу ялинки бенгальські вогні.

За конструкцією ялинки бувають збірні і складні.

Дерева зі збірною конструкцією монтуються за принципом парасольки: послідовно від нижнього ярусу до верхнього. Яруси один за одним нанизуються на каркас і закріплюються на підставці. Переваги: зручні у зберіганні, компактні, легко збираються, довговічні. Проте дорожчі за складні.

Дерева зі складною конструкцією монтуються за допомогою шарнірів і гачків до каркасу ялинки. Переваги: стабільність, легко збирається. Недоліки: займають більше місця, і якщо неправильно зібрати виріб, він може розпастись.

За типом голок штучні ялинки є литими і плівковими.

Литі ялинки виготовляють із застосуванням волосіні. Кожну гілку виливають у спеціальні форми, що надає дереву правдоподібності. Найдорожчі варіанти штучних ялинок коштують, залежно від розмірів, від восьмисот до десяти тисяч гривень. Плівкові штучні ялинки виготовляють із полівінілхлориду на сталевому дротяному каркасі. Ці дерева дешевші, але менш надійні й вогнетривкі, ніж литі.

Дизайн ялинок залежить від фантазії, уявлень та можливостей кожної людини. Це можуть бути як стандартні смарагдово-зелені ялинки, так і різнокольорові версії новорічного дерева.

Якщо ви хочете придбати дійсно якісний і надійний виріб, зважайте  на країну виробництва. Краще обирати дерева, виготовлені в Україні, Німеччині, Англії, США, Бельгії та Нідерландах. Уникайте дешевих штучних ялинок, вироблених у Китаї, Тайвані або В’єтнамі.

Звісно, використання штучних ялинок не є повністю екологічним, але така ялинка окупить себе для вас за три-чотири роки, а для природи ваш внесок буде просто безцінним! Тому залишимо живу ялинку в лісі. Хоча у кожного свій смак і погляд. Бажаємо всім вам яскравих свят і приємного відпочинку.