Історія заводу пластмасових виробів від архівного відділу Новокаховського міськвиконкому

На зберіганні в архівному відділі знаходяться документи Відкритого акціонерного товариства «Луч». Історія створення Новокаховського заводу пластмасових виробів “Луч” розпочалося наприкінці 50-х років минулого століття.

За рішенням Херсонського облвиконкому від 11 грудня 1958 року № 1072 з 1 січня 1959 року у м.Нова Каховка створений Новокаховський міськпромкомбінат.

Від Каховського міськпромкомбінату в розпорядження Новокаховського міськпромкомбінату були передані кам’яний кар’єр в Бургунській балці, швейна, взуттєва та радіомайстерні, швейна майстерня на ст.Каховка та кисневий завод.

Згодом були створені художня майстерня, деревообробний цех, столярний цех, цех залізобетонних виробів.

Штат працівників був дуже різноманітний:
– компресорники, наповнювачі, апаратники, слюсарі, водії на кисневому заводі;
– закрійники, чоботарі, радіомайстри, майстри годинників у майстернях побутового обслуговування;
– каменоломи, бульдозеристи, столяри на Бургунському кар’єрі.

З квітня 1959 року стали виготовляти черепицю у новоствореному черепичному цеху. Наказом директора Новокаховського міськпромкомбінату Фірсова М.І. від 16.05.1959 №68 до 1 червня 1959 року встановлена вартість за виготовлення черепиці – 22 копійки за штуку, з 1 лютого 1960 року вартість черепиці за 1 шт. складала ( встановлена) 15 коп.

У липні 1959 художня майстерня була ліквідована. З 1964 року запрацював цех пластмасових виробів. Новокаховський промисловий комбінат існував до 01 січня 1969 року. З 01 січня 1969 року підприємство було перейменовано в Новокаховський завод пластмасових виробів.

Згідно наказу Херсонського ВО “Волна” від 24.10.1988 №1 Новокаховський завод пластмасових виробів перейменований в Новокаховський завод пластмасових виробів “Луч”.

У 1994 році на базі Новокаховського заводу пластмасових виробів “Луч”, утворене Відкрите акціонерне товариство завод “Луч”.

У 1990 році підприємством було виготовлено 179 тонн виробів із пластмас, але уже у 1999-2000 роках продукції майже не виготовляли. Завод був ліквідований.

До архівного відділу Новокаховської міської ради на зберігання передано архівні справи за період з 1958 по 2001 рік, а саме: накази керівника з кадрових питань (особового складу), особові рахунки робітників та службовців, особові картки звільнених.

Для підтвердження трудового стажу чи заробітної плати колишні працівники Відкритого акціонерного товариства «Луч» можуть звертатися за довідками до архівного відділу Новокаховської міської ради.

До відома, надання архівних довідок, необхідних для забезпечення соціального захисту громадян, відповідно до статті 35 Закону України “Про Національний архівний фонд і архівні установи” здійснюється безоплатно.

Архівний відділ

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial