Кабмін послабив вимоги до обмежень при призначенні житлової субсидії на новий період

19 травня 2021 року Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій. Відповідно до прийнятої постанови № 505, для значної кількості домогосподарств, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, субсидія з 1 травня 2021 року буде призначена автоматично – без особистого звернення громадян.

Про це редакції Online НК повідомили в Управління праці та соціального захисту населення
Новокаховської міської територіальної громади Херсонщини.

Згідно новим вимогам нові заяви та декларації необхідно подати домогосподарствам:

  • які отримували житлову субсидію у грошовій безготівковій формі;
  • попередня субсидія була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  • субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне (без звернення) перепризначення субсидії.

Одночасно рішенням Уряду встановлено певні послаблення вимог до обмежень, які обмежували можливість призначення субсидій, а саме:

  • не враховувати доходи від розміщення депозитів;
  • збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень);
  • не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Також постановою затверджені нові форми Заяви та Декларації.

Форма бланків ЗАЯВИ та ДЕКЛАРАЦІЇ

УВАГА! Заяви та Декларації, які були подані за формами, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики від 2 травня 2018 р. № 604, – в редакції наказу Міністерства соціальної політики від 7 травня 2021 р. № 242, залишаються дійсними.

У разі виникнення питань щодо призначення житлових субсидій звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення за тел.(05549) 5 48 55, (095) 674 64 47.