Новокаховчанам нагадують про необхідність дотримання маскового режиму

До інспекції у справах захисту прав споживачів щоразу надходять запитання, іноді з обурливим тоном: чому в магазині відмовляють в обслуговуванні без маски? Це ж порушує конституційні права людини!

Інспекція у справах захисту прав споживачів Новокаховсьбкої міської ради Херсонщини нагадує мешканцям громади про основні причини введення маскового режиму, повідомляє Online НК.

Повертаємось до букві закону і розберемось де ставити кому у вислові: Дотримуватися не можна порушувати.

Карантин не відмінено. Спостерігається підвищення темпів поширення хвороби. До запроваджених в середині березня обмежень в роботі транспорту та закладів торгівлі й обслуговування додались обмеження, що стосуються поведінки кожного конкретного громадянина, а також обмеження місць перебування в період карантину.

На всій території України було заборонено:

  • перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
  • переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
  • відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

На сьогодні деякі обмеження пом’якшені. Це пов’язано з тим, що кожна норма, яка схвалюється, викликана конкретними ситуативними факторами. Якщо у нас все піде на спад будуть інші кроки, інші режими. Але якщо зростання піде на десятки тисяч випадків, то може навіть дійти до введення надзвичайного стану. Тобто буде повна самоізоляція, максимальна.

Це, як вже показала ситуація березня-травня незручно,  некомфортно, але  є чіткий баланс між здоров’ям усіх, яке може бути під загрозою, якщо кількість випадків зросте. Це велика проблема, яку має долати разом вся наша  спільнота — і міські влади, і центральні органи, і правоохоронці. І всі свідомі громадяни мають розуміти, що треба берегтися і берегти інших, тому що тут немає намагання якось притиснути людей і вчинити якісь надміру неправомірні заходи. Як в окремих східних країнах, де палицями розганяють тих, хто збирається на якісь публічні заходи, навіть на молитви.

На сьогоднішній день застосовані досить розумні карантинні заходи. І мають бути так само по-розумному застосовані штрафні санкції — вони повинні бути не каральним, а стримуючим фактором. Закон діє тоді, коли він дотримується, а дотримання його забезпечується через притягнення до відповідальності за його порушення. Приходити і тільки казати: «Не робіть так, а то…» — це не значить, що запрацює ця норма. А ця норма зараз є надто важливою для того, щоб так її м’яко запроваджувати.

Необхідно виконувати карантинні правила, адже ми самі зацікавлені, щоб бути здоровими і працювати, тому і потрібно дотримуватись самого необхідного: не утворювати скупчення, витримували необхідну дистанцію; носити маски і робити все свідомо, відповідально.