У Новій Каховці тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення збільшаться на 38,2%

КП «Міський водоканал» м. Нова Каховка, що на Херсонщині, оприлюднив на офіційному сайті територіальної громади повідомлення про намір здійснити зміну діючих тарифів на централізоване водопостачання та  водовідведення. Про це повідомляє Online НК.

Нині діючий тариф був встановлений рішенням Новокаховського міськвиконкому від 28.05.2019 року №159 «Про встановлення КП «Міський водоканал» тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)» на рівні 10,79 грн./куб. м для водопостачання  та 16,61 грн./куб. м стоків.

За розрахунками фахівців водоканалу тоді тариф на водовідведення був встановлений на 26,6% нижче економічно обґрунтованого рівня. За два роки (з 1.06.2019 до 01.05.2021) КП недоотримало більше 17,3 млн. грн. надходжень за надані послуги з водовідведення.

Невідповідність тарифів фактичним витратам підприємства привела до  збитків КП «Міський водоканал» від основної діяльності за 2020 рік в розмірі 8,2 млн. грн. та за перший квартал 2021 року збиток по підприємству склав 3,8 млн. грн.

Низький стан розрахунків користувачів за надані послуги з водопостачання та водовідведення привів до того, що на початок червня борги перед підприємством сягали більше 7 млн. грн.

Це, в свою чергу, привело до боргів підприємства перед Херсонобленерго за спожиту електроенергію та заборгованості з заробітної плати своїм працівникам за декілька місяців.

Тому відповідно до розрахунків підприємства, які отримали висновок про економічну обґрунтованість від ТОВ «Будівельна-інвестиційна стратегія» м. Київ, пропонується встановити тариф на водопостачання в розмірі 14 грн. 42 коп. та водовідведення 29 грн. 76 коп. за 1 куб м.

Розрахунки планових тарифів з висновками було надано до органу місцевого самоврядування.

Більш докладно про розрахунки собівартості тарифів можна ознайомитись на сайті Новокаховської територіальної громади за посиланням.