У Новій Каховці місцева влада закликає підприємців дотримуватись вимог мовного законодавства

Виконавчий комітет Новокаховської міської територіальної громади  Херсонщини нагадує всім власникам та орендарям об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг про необхідність оформлення вивісок з назвами та режимом роботи торгових точок, цінників, звернення продавців до покупців тощо повинні бути на державній мові.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської територіальної громади.

З 16 липня 2019 року набув чинності Закон України від 25 квітня 2019 року №2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон), яким регулюється питання функціонування та застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених Законом, на всій території України. Згідно зі ст.1 Закону України від 25 квітня 2019 року №2704-VIII, «Про забезпечення функціонування української мови як державної» українська мова – єдина державна (офіційна) мова в Україні.

Тобто, на вимоги Закону №2704-VIII повинні зважати не тільки державні органи влади, але й суб’єкти господарювання усіх форм власності.

Тож звертаємось до керівників усіх підприємств сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг, які розташовано на всій території Новокаховської міської територіальної громади, із проханням привести роботу своїх закладів у відповідність до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а саме: вивіски з назвами та режимами роботи торгових точок, цінники, звернення продавців до покупців тощо повинно бути на державній мові.