фото ілюстративне

У Новій Каховці збудують Екотехнопарк вартісттю $ 1 млрд

На адресу пресслужби Новокаховської міської ради надійшла інформація від Міністерства цифрової трансформації України та міжнародного технологічного холдингу TECHIIA, які анонсували перший в Україні масштабний технологічний проєкт, що вирішує глобальну світову проблему в швидкісній обробці даних.

Співпраця передбачає реалізацію проєкту Екотехнопарку в м.Нова Каховка в Херсонській області, повідомляє Online НК.

Міністерство цифрової трансформації України та міжнародний технологічний холдинг TECHIIA днями підписали Меморандум про співпрацю щодо розбудови галузі інформаційних технологій, будівництва дата-центрів, розвиток кібер-спорту та STEM-освіти.

Серед підписантів Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та керуючий партнер холдингу TECHIIA Юрій Лазебніков.

В основі Екотехнопарку — дата-центр потужністю до 500 МВт, який виконуватиме функції зберігання, обробки даних та 3D-рендерингу. Дата-центр планують побудувати із використанням новітніх технологій та із врахуванням турботи про навколишнє середовище. Тепло, яке виділятиме дата-центр, планують утилізувати в агрофермі, яка також буде частиною Екотехнопарку.

Для реалізації першої черги проєкту планують залучити не менше $200 млн. інвестицій в інфраструктуру. Дата-центр буде обслуговувати обладнання вартістю близько $1 млрд. доларів. Об’єкт потребує не менше 200 робочих місць. Мінцифри підтримує проєкт та  сприятиме його реалізації.

Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначає: «Україна — цифрова країна, в якій стрімко розвиваються ІТ-інновації. Ми поставили перед собою ціль подвоїти частку ІТ-сектору до 10% ВВП України і така співпраця сприяє розвитку технологічної екосистеми та прискоренню цифрової трансформації країни. Будівництво такого потужного дата-центру дозволить Україні надавати послуги зі швидкісної обробки даних та створити нові робочі місця. Впевнений, що наша країна здатна стати найпотужнішим IT-хабом у Центральній та Східній Європі, який залучатиме міжнародні інвестиції в Україну та зміцнити наші позиції на світовій арені».

«Екотехнопарк це нова ніша для масштабних інвестицій в українську IT-галузь. Для цього в нас є все: зручна для великих зарубіжних клієнтів географія між Європою та Азією, дешева електроенергія, швидкий та якісний Інтернет. І найголовніше таланти. Ми вдячні Міністерству цифрової трансформації за підтримку і бажання посилювати технологічну репутацію нашої країни. Також ми вже відчули підтримку керівництва Херсонської ОДА та її голови Юрію Гусєва і мера Нової Каховки Володимира Коваленка – разом ми здатні не тільки збільшити інвестиційну привабливість регіону, а й створити нові робочі місця і підвищити добробут мешканців регіону», говорить керуючий партнер холдингу TECHIIA Юрій Лазебніков.

«Реалізації цього проєкту сприятиме ухвалення законопроєкту №3199 «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії», який дозволить системним інвесторам на прозорих умовах спеціального аукціону отримати конкурентний тариф і укласти довгостроковий договір на постачання електричної енергії з державними генерувальними компаніями. Адже побудова цього ЦОДу загальною потужністю до 500 МВт дозволить максимально завантажити всі шість енергоблоків Запорізької АЕС», — додав заступник Міністра цифрової трансформації України з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Більш докладно з проектом екотехнопарку можна ознайоитись на  сайті холдингу TECHIIA.