фото ілюстративне

У Новій Каховці розробляють містобудівну документацію для земельної ділянки під Екотехнопарк

На території Новокаховської ОТГ планується будівництво технологічного парку із власною енергетичною інфраструктурою.

Як повідомили редакції Online НК в управлінні містобудування та архітектури громади, наразі розробляється проект детального плану території земельної ділянки за межами населених пунктів на території Новокаховської міської ради, на якій планується будівництва технологічного парку із власною енергетичною інфраструктурою.

Відповідно до статей 19, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» виконавчий комітет Новокаховської міської ради повідомив про рішення з розробки містобудівної документації відповідно до розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 15.09.2020 №705 «Про розроблення детального плану території».

Рішення стосується розроблення проекту детального плану території земельної ділянки орієнтовною площею 92,00 га, розташованої за межами населених пунктів на території Новокаховської міської ради, з метою зміни цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, наданих у власність для ведення особистого селянського господарства, на землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення для будівництва технологічного парку із власною енергетичною інфраструктурою.

Як повідомляв у жовтні 2020 року Online  НК, ділянка готується під будівництво Екотехнопарку у складі дата-центру потужністю до 500 МВт, який виконуватиме функції зберігання, обробки даних та 3D-рендерингу. Дата-центр планують побудувати із використанням новітніх технологій та із врахуванням турботи про навколишнє середовище. Тепло, яке виділятиме дата-центр, планують утилізувати в агрофермі, яка також буде частиною Екотехнопарку.

Для реалізації першої черги проєкту планують залучити не менше $200 млн. інвестицій в інфраструктуру. Дата-центр буде обслуговувати обладнання вартістю близько $1 млрд. доларів. Об’єкт потребує не менше 200 робочих місць.