У Новій Каховці відбулось засідання комісії із захисту прав дітей

15 квітня 2021 року у Новій Каховці, що на Херсонщині, відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини за участі заступника міського голови Володимира Арнаута.

Про це редакції Оnline НК повідомили у службі у справах дітей територіальної громади.

Вперше у роботі комісії взяли участь новопризначені старости Козацького, Веселівського та Дніпрянського старостинських округів.

Під час засідання було розглянуто низку заяв, звернень, пов’язаних із захистом прав та інтересів дітей, зокрема:

  • встановлення опіки над дітьми;
  • питання повернення дитини на виховання матері;
  • надання дозволу на укладення та підписання угод, що потребують нотаріального посвідчення;
  • про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав;
  • переглянуто та затверджено індивідуальні плани дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що проживають в родинах, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

В ході розгляду питання про повернення малолітньої дитини на виховання матері приймалося до уваги ставлення матері до виконання батьківських обов`язків, забезпечення належного догляду та потреб дитини, умови проживання родини. На сьогодні дитина перебуває під наглядом лікарів. На засіданні комісії жінка визнала свої помилки, виявила бажання їх виправити. Члени комісії надали поради матері, щодо спроможності виконувати обов’язки з виховання дитини та догляду за нею. Матір попереджена про відповідальність, надано термін для наведення ладу в будинку, сім’ю вирішено направити під соціальний супровід.

Також на засідання комісії розглядалося питання про доцільність позбавлення батьківських прав матері по відношенню до дитини, яка була відібрана у неї без позбавлення батьківських прав. Дитина вже більше півтора роки виховується в прийомній родині. За цей час мати не створила для дитини відповідних умов для проживання, не змінила своє життя. Ознайомившись з матеріалами справи, письмовими поясненнями матері, членами комісії одноголосно прийнято рішення про доцільність позбавлення батьківських прав та рекомендовано органу опіки та піклування звернутися з відповідним позовом до суду.

За результатами обговорення та голосування комісія прийняла компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.