фото ілюстративне

Нова Каховка бере участь у конкурсі проєктів регіонального розвитку

Проєкт, у розробці якого взяла участь Новокаховська громада, серед 12 інших проектів від Херсонщини, знаходиться на розгляді у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі управління проектами виконавчого комітету Новокаховської міської ради.

У листопаді завершився прийом документів в рамках конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Заявниками з усіх регіонів України подано 833 проекти.

На участь у конкурсі направлено проєкт «Створення туристичних сервісних зон із впровадженням «зеленого» транспорту та сучасних IT технологій у громадах Херсонщини». Це спільний проект трьох громад-партнерів – Новокаховської міської ОТГ, Асканія-Нова селищної ОТГ, Присиваської сільської ОТГ, а також обласної державної адміністрації.

Проєкт спрямований на створення сервісу та інфраструктури європейського зразка на території Херсонської області, пожвавлення місцевого бізнесу у сфері розвитку туризму в громадах, посилення та промоція туристичного потенціалу громад-партнерів.

Бюджет проекту становить 12 млн. 460 тис. грн. на два роки, з них кошти місцевих бюджетів 4 млн. 253 тис. грн., кошти державного бюджету, отримані від Європейського Союзу – 8 млн. 207 тис. грн. (в тому числі для Новокаховської міської ОТГ – 3 млн. 58 тис. грн.).

Триває процедура оцінювання поданих проектів експертами. Очікується, що попередні результати конкурсного відбору будуть відомі вже у грудні поточного року.

Проєкти подавались за 7 визначеними програмами регіонального розвитку, на реалізацію яких з державного бюджету виділено 551 млн. грн. За умовами конкурсу подані проекти повинні стимулювати розвиток громад та територій та не стосуватися фінансування ремонту або утримання об’єктів.