“Кінокімерія-2020”: на Херсонщині оберуть краще аматорське кіно року

Вчора, 24 вересня, у Херсоні стартував XV Міжнародний фестиваль «Кінокімерія». Захід має на меті об’єднати аматорів та професіоналів некомерційного кіно, для яких кіномистецтво – це засіб творчого втілення своєї життєвої позиції.

Наступні два дні учасники фестивалю проведуть у дружній та творчій атмосфері, переглядаючи фільми та спілкуючись з професійними кінорежисерами та викладачами  (З детальною ПРОГРАМОЮ ФЕСТИВАЛЮ можете ознайомитися за посиланням).

Роботи конкурсантів, які подали свої роботи для участі в фестивалі, оцінюватиме професійне та компетентне журі:

– Володимир Войтенко (голова журі) –  кінознавець, керівник проектів «KІNO-KOЛО» та «Сценарна майстерня», ведучий телепрограми «Арґумент-кіно» («1+1»), секретар Правління НСКУ;

– Юрій Ріпенко – заслужений працівник культури України, член НСКУ, викладач КНУ театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенко-Карого;

– Владислав Таранюк – сценарист, письменник, Голова комісії сприяння кіноаматорського руху і Україні і НСКУ;

– Василь Середюк – заслужений працівник культури України;

– Олена Парфенюк – кінознавець, заслужений працівник культури України;

Вже цієї неділі, 26 вересня, вони назвуть імена переможців фестивалю у наступних номінаціях: «Гран-Прі», «Кращий фільм дитячо-юнацьких аматорських студій», «Кращий аматорський фільм», «Кращий студентський фільм», «Кращий однохвилинний фільм», «Кращий професійний некомерційний фільм».

Довідково: вперше кінофестиваль “Кінокімерія” відбувся у 2006 році, тоді на нього з’їхалося 40 учасників, які представили 60 конкурсних робіт. У 2007 році він вже став Всеукраїнським, а з 2008 року фестиваль став Міжнародним. У 2009 році в місті Гданську (Польща) на конгресі, що проводила UNICA – Міжнародна спілка кіно, член офіційної ради UNESCO, кінофестиваль «Кінокімерія» став дійсним членом від України. З цього моменту саме «Кінокімерія» здобула ексклюзивне право формувати спеціальну програму кращих аматорських фільмів від України для участі у престижному щорічному Міжнародному фестивалі UNICA.