Китайські фахівці передають досвід боротьби з COVID-19 херсонським медикам

Сьогодні, 16 грудня, під час телемосту херсонських спеціалістів у сфері медицини зі своїми колегами з китайської провінції Шаньдун були обговорені  методи найоперативнішого та найточнішого діагностування коронавірусу, забезпечення якісного лікування, шляхи визначення оптимальної тактики порятунку пацієнтів з тяжким перебігом хвороби та інші важливі питання. 

Заступник голови Херсонської облдержадміністрації Вадим Чабан подякував китайським спеціалістам за допомогу у боротьбі з COVID-19. Він також зазначив, що досвід медиків і експертів КНР є дуже корисним для херсонських спеціалістів у вказаній сфері.


«Наразі всі фахівці, які ведуть боротьбу з вірусом, працюють в посиленому режимі. Ми також щодня контролюємо якість надання медичної допомоги, але коронавірусна хвороба все ще залишається мало вивченою, тому обмін практичним досвідом є надзвичайно важливим у подоланні пандемії», – зазначив Вадим Чабан.
На важливості обміну досвідом наголосив і заступник начальника Канцелярії іноземних справ Народного уряду провінції Шаньдун Сунь Ябао.


«Ми не лише турбуємось через пандемію коронавірусу у нас в провінції, ми також дуже хочемо допомогти лікарям Херсонщини побороти цю недугу. З цією проблемою ми стикнулися дещо раніше, тож маємо певний практичний досвід. Без консолідації зусиль ми точно не зможемо подолати пандемію», – зазначив Сунь Ябао.
Разом з тим, за інформацією директора Департаменту здоров’я облдержадміністрації Віктора Короленка, станом на 1 грудня 2020 року в області медичні послуги надають  2834 лікаря, серед яких 145 анестезіологів-реабілітологів та 36 інфекціоністів.  Також у 81 медичному закладі регіону працює понад 6,7 тисяч молодших медичних працівників. Усі вони прямо чи опосередковано залучені до допомоги жителям Херсонщини, у яких діагностовано коронавірус.