Конкурс читців Херсонщини, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка «Світлиця кобзаревих дум»

На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзаря, символа української національної ідеї, світоча українського народу Тараса Григоровича Шевченка, творчість якого заклала основи сучасної української літератури. 9 березня минуло 205 років від його дня народження.

У світовій історії нелегко знайти приклад, коли б одна людина, поєднавши в собі таланти поета, живописця, мислителя, пробудила самосвідомість цілого народу. Тарас Шевченко став зачинателем нової національної політичної ідеології – ідеї боротьби за долю України. Кобзар живе посеред нас, додає сміливості і впевненості у боротьбі з нашими відвертими і прихованими ворогами.

В день народження славного сина України  на базі Новокаховського Палацу культури відбувся  щорічний  обласний конкурс  читців, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка «Світлиця кобзаревих дум». Майже 5 годин тривав конкурс,  25 читців  та 5 поетичних  театрів  з різних куточків нашої області завітали в цей день  на конкурс, а саме: з Великоолександрівського, Горностаївського, Олешківського, Верхньорогачеського, Новотроїцького, Геніческого, Великолепетиського районів, представники Чаплинської, Любимівської, Мирненської, Виноградівської об’єднаних територіальних громад та  міста Каховка і Нова Каховка.

Конкурс відкрив  зведений хоровий колектив (кер. Ніна Шевелева та Маргарита Гринь)  та народний оркестр народних інструментів Палацу культури під керівництвом заслуженого працівника культури України   Василя Яротника твором Кобзаря “Реве та стогне Дніпр широкий”.

Після виступу хору  з вітальним словом до всіх конкурсантів  звернувся мер міста  Володимир Коваленко та голова журі цьогорічного конкурсу Заслужений працівник культури України, завідувач кафедри культурології, доктор педагогічних наук, професор Херсонського державного університету Лідія Лимаренко, які у своїх виступах привітали присутніх з ювілейною річницею Кобзаря та побажали всім конкурсантам успіхів.

Після урочистого відкриття мером міста,  членами журі конкурсу, мешканцями та гостями міста було покладено квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку. Далі розпочалася конкурсна програма.

В цьому році  на конкурсі не тільки  звучало Тарасове слово, а також учасники декламували твори  українських  сучасних авторів чия творчість припала в роки Незалежності України, також учасники продемонстрували композиції складені на творах вище зазначених авторів.

Хочеться відмітити, що цьогоріч велика кількість учасників   була молодь. Виступи супроводжувалися вдало підібраним  музичним матеріалом, оригінальність прочитання творів Кобзаря (реп), кожен  показав високу сценічну культуру та вишуканий сценічний костюм, також використовувалися звукові і світлові ефекти.

Членам журі у складі: Олексюк Олег Васильович  – Заслужений працівник культури України,  член національної спілки письменників України, член національної спілки журналістів України, поет, письменник, пісняр, громадський діяч,  Зарудна Наталія Сергіївна  – Начальник відділу культури  і туризму Новакаховсьої міської ради,  Довженко Валентина Сергіївна – Старший викладач, спеціаліст вищої категорії Херсонського училища культури, Абзелімов Олексій Леонідович – Дипломант ІІ та ІІІ ступенів Всеукраїнського та Міжнародного конкурів читців, присвяченого пам’яті Т.Г.Шевченка,  провідний методист  Херсонського обласного Центру народної творчості  на чолі з Лідією Лимаренко було дуже складно обрати найкращих, бо кожен учасник конкурсу заслуговував на нагороду. Проте, як і в кожному конкурсі, після довготривалого обговорення визначилися переможці:

У віковій категорії 14-20 років

Лауреати І ступеню:

 • Краснобородько Марія – КЗ “Новокаховська дитяча школа мистецтв”, керівник Тюкалова Олена Юріївна;
 • Яшна Поліна – Чаплинська загалноосвітня школа, Чаплинський район, керівник Збиризька Віта Миколаївна.
 • Приходько Микола – Верхньорогачеський районний Будинок кульутри, керівник Дорошенко Любов Олександрівна

Лауреати ІІ ступеню:

 • Молдован Олена – Іванівський сільський Будинок культури Чаплинський район, керівник Доценко Оксана;
 • Стрілець Алла – аматор сцени Новотроїцького районного центру культури та дозвілля, керівник Виродова Наталя Ярославівна;
 • Ткаченко Дарина – Новолагерський сільський клуб м.Нова каховка, кеірвник Мандриця Анна Олександрівна

Лауреати ІІІ ступеню:

 • Шайхутдінова Інна – Чкалівський сільський Будинок, Новотроїцький  район, кеірвнки Шимановська Євгенія Іванівна ;
 • Поп Вікторія – Василівський будинок кульутри Любимівської ОТГ Каховського району,керівник Протосвіцька Наталія Олександрівна ;
 • Густенко Анна – с.Привітне Виноградівська ОТГ Олешківського району, керівник Гришко Галина Георгіївна
 • Юрченко Анастасія – СЗОШ №8 керівник Гречана Оксана Анатоліївна;

У віковій категорії 20-45 років:

Призових місць не присуджувалося.

Серед поетичних театрів:

Лауреати ІІ ступеню:

 • Поетичний театр “Крок” – Генічеський районний Будинок культури, керівник Тютюник Альона Олександрівна ;

Лауреати ІІІ ступеню:

 • Арт-студія “Fantasy – Новокаховський політехнічний колекдж, керівник Дуганова Наталія Вікторівна.

І місце не присуджувалося.

Серед студентів вищих навчальних закладів сфери культури та освіти:

Лауреати І ступеню:

 • Соценко Юлія – студентка ІІ курсу спеціалізації “Видовищно-театралізовані заходи” КВНЗ “Херсонське училище культури”, керівник Довженко Валентина Сергіївна старший викладач, спеціаліст вищої категорії КВНЗ “Херсонське училище кульутри”

ІІ та ІІІ місця не присуджувалося.

Для того щоб підтримати читців, які показали себе на досить високому рівні, журі відзначили їх номінаціями:

«Популяризація поезії Кобзаря»:

– Орлов Євгеній – с.Преображенка Мирненської ОТГ Каланчацького району, керівник Іващенко Катернина Володимирівна;

– Кутіщев Денис – Великоолександрівська ЗОШ, керівник Швидун Любов Михайлівна;

Волович Єгор –  Новокаховська загальноосвітня школа №10, керівник Романіченко Лариса Вікторівна;

Чернікова Яна – Дніпрянський Будинок культури м.Нова каховка, керівник Тішина Світлана Павлівна;

Дяченко Марія – Новокаховський політехнічний коледж, керівник Дуганова Наталія Вікторівна;

Стороженко Вікторія – Новокаховський політехнічний коледж, Дуганова Наталія Вікторівна;

Журавель Марія – с.Червона Поляна горностаївський район, кеірвник Жужа Галина Василівна.

Усі переможці отримали Дипломи лауреатів та цінні подарунки,

решта учасників отримали Грамоти за участь.

Херсонський обласний Центр народної творчості висловив велику подяку всім учасникам за участь в конкурсі та їх керівникам за   підготовку, а також начальнику відділу культури  і туризму Новакаховсьої міської ради – Зарудній Наталії Сергіївні, керівництву  та працівникам Новокаховського Палацу культури на чолі з директором закладу Заслуженим працівником культури України Лазаревим Анатолієм Володимировичем, за організацію та співпрацю  у проведенні заходу.

Поділіться цим:
Google-реклама:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial