Кримська платформа. В Україну їдуть топ-політики з 44 країн: як організована безпека

На наймасштабніший саміт в історії України – Кримську платформу – вже у понеділок приїдуть представники 44 країн світу, тож українські спецслужби “максимально мобілізовані” для запобігання можливим провокаціям з боку Росії.

Як передає Укрінформ, про це LIGA.net розповіли співрозмовники в силових органах.

“Працюємо вже кілька місяців в посиленому режимі. В останні місяці провели багато спецоперацій проти так званих тітушок – їх найчастіше наймають для організації силових акцій”, – розповів один з таких співрозмовників.

Відомо, що в Україну прилетять 14 лідерів держав (10 президентів, чотири прем’єри). Приїдуть глави парламентів і 14 міністрів закордонних справ, міністри оборони, посли. Окрім українських спецслужб, які вже працюють, до Києва прибудуть особисті охоронці іноземних політиків.

В СБУ на умовах анонімності розповіли, що працюють в інтересах безпеки всіх гостей, які приїдуть або вже приїхали. Служба продовжує “діяти в тіні” – проводить контррозвідувальні операції та стежить за оперативною ситуацією в країні.

“Офіційно охороною всіх іноземних гостей займається Управління держохорони. Вони залучають до роботи інші правоохоронні органи, включаючи СБУ”, – говорить співрозмовник.

Співрозмовник в силових структурах зазначив, що на момент проведення Кримської платформи в Україні “практично повністю паралізована діяльність будь-яких приватних парамілітарних або псевдоспортивних формувань”, які традиційно наймалися Росією. Крім того, СБУ в останні місяці викрила ряд завербованих РФ агентів, які могли загрожувати безпеці учасників саміту.

На посилений режим переведені також поліція і Нацгвардія, які будуть частіше зустрічатися на вулицях українських міст весь найближчий святковий тиждень, поки країна буде відзначати 30-річчя незалежності.

Водночас спецслужби закликають громадян “зберігати пильність” і повідомляти про будь-які підозрілі ситуації в поліцію або СБУ.

Як повідомляв Укрінформ, Росія додаладо списку осіб, які перебувають під санкціями, ще понад 70 українців. У список, зокрема, потрапили глава МЗС України Дмитро Кулеба, секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов.

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти розширення переліку українських осіб, щодо яких уряд Російської Федерації запровадив так звані спеціальні економічні заходи.