Кисельов і йому подібні знову обдурюють людей в Криму

З настанням літа посилилися інформаційні провокації з боку окупаційної влади півострова щодо теми води в Криму, яка надходила на півострів з території України до анексії в 2014 році.

Яскравим прикладом типового фейку стала стаття Ріа-Новини Крим з помітним заголовком – Дніпровська вода протекла в Крим по Північно-Кримському каналу. Зокрема, в самому матеріалі, кримське видання посилається на новини з окремих джерел про те, що дамба, зведена на 91-му кілометрі Північно-Кримського каналу для блокування подачі води на півострів, стала руйнуватися, а дніпровська вода йде в Крим.

Крім того, незрозумілі спостерігачі відзначають, що дно каналу біля дамби висохло і поросло деревами, тоді як в 2014 році рівень води тут становив близько п’яти метрів. У 2015 році в Херсонській області неподалік від тимчасової греблі почали будувати нову дамбу, щоб заблокувати подачу води до Криму. Але споруда так і не було зведено, нова дамба не готова до експлуатації.

При цьому, чомусь кримські письменники даного матеріалу замовчують про те, що у самому Криму в соцмережах раз у раз спалахують скандали про те, що з кранів тече солона вода і що дають її за графіком. Не кажучи вже про те, що в Україні в минулому році пройшла ціла серія мітингів протестів щодо можливої ​​подачі води до Криму.

Нагадаємо, до 2014 року близько 85% потреб Криму в прісній воді забезпечувала вода з Дніпра, що надходить по Північно-Кримському каналу. Після анексії Криму Україна перекрила канал. Як зараз окупанти могли забезпечити ці самі 85% абсолютно не ясно і не представляється можливим.

На обличчя факти явних інформаційних маніпуляцій, які здійснюються з метою формування неправдивих уявлень жителів окупованого півострова і прикордонних районів про реальну ситуацію щодо гострої проблеми забезпечення водою Криму.

Джерело