Легендарну тачанку, яку раніше розбирали вандали, хочуть демонтувати

Один із найбільших пам’ятників Херсонщини може зникнути. Каховський виконком отримав листа з вимогою демонтувати Легендарну тачанку. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав очільник міста Андрій Дяченко.

“Невтішні новини. Днями виконком отримав лист з жорсткою вимогою знести Легендарну Тачанку. Інститут національної пам’яті вважає, шо наймасштабніший пам’ятник Херсонщини “символізує комуністичний тоталітарний режим” (лист в додатку) та підлягає негайній декомунізації.

16 січня я скликаю позачергову сесію, щоб захистити подальшу долю пам’ятника. Навіть не так. Долю не просто пам’ятника, а символу міста.

100% впевнений, більшість каховчан встануть проти декомунізації Тачанки. Як міський голова, також буду боротися за її збереження до останнього.

Знесення Тачанки – вимога нового керівника Інституту національної пам’яті, призначеного чинним президентом Зеленським і партією “Слуга народу”. Тому паралельно я готую звернення до президента, губернатора Юрій Гусєв і нардепа Володимир Іванов. Будьте певні, каховчани не пробачать, якщо ми дозволимо утилізувати Тачанку.

Прошу депутатів і жителів міста максимально поширити цей допис і прийти на позачергову сесію,” – йдеться у повідомленні.

 

Легендарна тачанка — монумент у місті Каховка Херсонської області, що увічнює тачанку, яка широко використовувалась в українських степах у часи Першої світової та радянсько-української війни, встановлений до 50-річчя Жовтневої соціалістичної революції.

Пам’ятник виготовлений у 1967 році в Ленінграді на заводі “Монумент-скульптура”, звідки був доставлений до Каховки і змонтований на кургані поряд з пам’ятним знаком на місці командного пункту маршала СРСР Василя Блюхера.

Автори монументу — скульптори Ю. Лоховінін, Л. Міхайльонок, Л. Радіонов, архітектор Є. Полторацький. Урочисте відкриття відбулося наприкінці жовтня 1967.

Довгий час Тачанка не мала балансоутримувача. Лише у 2018 році відділ культури міста мав намір почати інвентаризацію і призначити відповідальних. До цього року пам’ятник активно розбирали вандали, проте жодної заяви до поліції з цього приводу не було.

 

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial