Лікарі Херсонщини можуть претендувати на “Оскар” (відео)

На Херсонщині оголосили про початок наймасштабнішої медичної події року – «Медичний Оскар». Лікарі та волонтери можуть претендувати на «Орден та Медаль Святого Пантелеймона» за професіоналізм і милосердя.

Учасників, які представлятимуть Херсонщину на всеукраїнському рівні відбиратиме регіональна рада, повідомляє firstregion.com.ua. Це директори медзакладів, лікарі, громадські діячі, представники обласної влади, духовенства та журналісти. Координує роботу  Херсонської регіональної ради заслужена лікарка України, директорка Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.

«Вже в найближчий час будуть опубліковані вимоги до номінантів, а подання мають можливість надавати як лікувальні заклади, так і колективи, громадські організації, окремі люди. Переможці регіонального етапу отримають можливість поборотися у всеукраїнському конкурсі», – зазначила Ірина Сокур.

Переможці всеукраїнського етапу конкурсу отримають окрім  відзнаки і грошову премію в розмірі  ста 100 тис. грн.

Заступник голови Херсонської облдержадміністрації Микола Якименко наголосив: “Ми маємо працювати, аби наші лікарі залишалися на Херсонщині, а не виїжджали працювати до інших країн. Адже це почесна професія, покликана допомагати людям. Ми докладемо максимум зусиль, аби щонайбільше номінантів від Херсонщини поїхали до Києва та повернулися додому з нагородами”.

Голова обласної ради Олександр Самойленко зазначив, що регіональних переможців не залишать без уваги.

«Ця нагорода є досить символічною але, мабуть, найбільш ціннішою, бо обирає кращих суспільство», – відзначив Олександр Самойленко та висловив сподівання, що херсонські медики зможуть стати кращими в Україні.

Голова Поважної Ради Василь Князевич долучився до пресконференції через онлайн-зв’язок. Він розповів, що фінал конкурсу відбудеться в Києві ,9 серпня наступного року, коли православні християни вшановують пам’ять великомученика і цілителя Пантелеймона.

До речі, минулого року кандидат від Херсонщини здобув «Медичний Оскар». Це волонтер Нідерландського благодійного фонду «Україна потребує допомоги» Алдвiн Ланенберг. Він переміг в номінації на Орден для іноземних громадян «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України». Тож висувайте номінантів, аби вся країна знала лікарів-героїв в обличчя.

Подробиці конкурсу можна дізнатися на сайті Ордену Святого Пантелеймона.