Лісгоспи Херсонщини до свят реалізували 2500 новорічних ялинок

Закінчилися гарні заробітки на реалізації новорічних ялинок для лісоводів Херсонщини.

Скажімо, у грудні минулого року лісгоспи краю планували заготувати 2775 живих сосонок  для продажу на ялинкових базарах. Та покупці знайшлися тільки на 2515 живих деревець, првідомляє newday.kherson.ua.

Для порівняння: у часи СРСР перед зимовими святами продавали до п’ятдесяти тисяч ялинок! «У 2000-2010 роках я був директором Великокопанівського лісомисливського господарства. Пригадую, у ті роки тільки це ЛМГ збувало для продажу від семи до десяти тисяч деревець», — каже перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Михайленко.

Тим не менш, реалізація новорічних ялинок та сосонок принесла лісгоспам краю 306,6 тисяч гривень. Ці кошти пішли на зарплату, пальне, але переважно – на забезпечення підготовки до рейдів з охорони зелених насаджень, аби хоч трохи стримати передсвяткові «апетити» браконьєрів.  Протягом кількох тижнів в області провели 112 таких рейдів, затримали шістьох нелегальних дроворубів. У них вилучили чи виявили «безгоспними» 57 зрубаних дерев.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial