Жительці Новокаховської ОТГ, яка рятувала євреїв під час Голокосту, призначено довічну державну стипендію

Мешканці Новокаховської ОТГ Прудській Марії Федорівні відповідно до Указу Президента України від 14.05.2021 № 193 постановою Кабінету Міністрів призначено довічну державну стипендію, як  громадянці України, яка рятувала євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни.

Інформація про це розміщена на Урядовому порталі, повідомляє Online НК.

Довічні державні стипендії з 1 червня 2021 призначено 26 громадянам України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни та удостоєні Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) і Героїзму „Яд ва-Шем” звання Праведника народів світу або Єврейською Радою України – звання Праведника України чи Праведника Бабиного Яру.

Також забезпечено їх щомісячну виплату за місцем отримання пенсії в розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (5562 грн.) , незалежно від розміру пенсії чи заробітної плати.

Марія Федорівна Прудська мешкає у селі Корсунка Дніпрянського старостинського округу Новокаховської ОТГ Херсонщини.

Її сім’я врятувала єврейських хлопчиків від переслідування фашистів. Коли німці заходили в село, вона разом з хлопцями переховувалась у дніпровських плавнях.  І так тривало 2 роки і 3 місяці, з серпня 1941 до жовтня 1943 року, коли Корсунку визволили радянські війська.

У 2017 році рішенням Новокаховської міської ради Марії Прудській , праведниці миру була призначена щомісячна стипендія у розмірі 1000 грн. З 2020 року розмір було збільшено до 2000 грн.