Мешканців Херсонщини попереджають про загрозу нової хвилі COVID-19

Керівник Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ Юрій Ромаскевич попереджає про небезпечну ситуацію з COVID-19 в окупованому Криму, яка є загрозливою для мешканців області.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

“Незважаючи на стабільно низькі показники захворюваності на COVID-19 на Херсонщині (26 на 100 тис). Незважаючи на стабільні одні з найкращих показників в Україні в боротьбі з пандемією (просто для прикладу в сусідній Миколаївській області кількість хворих і померлих майже вдвічі більша), вважаю своїм обов ‘ язком звертатися до мешканців область наступне повідомлення:
За останні три тижні в Криму страхітлива динаміка, яка ускладнюється як новим штаммом (так званим індійським чи дельтою), так і чітким ′′ втручанням ′′ в статистику управління тимчасово окупованих територій. Як приклад можу навести офіційні показники про лікування громадян в Криму – станом на 25 червня на амбулаторному лікуванні перебувало понад 2 тис. З майже 20-річного ′′ досвіду ′′ боротьби з ковідом, впевнено можу стверджувати, що приблизно 20 % інфікованих потребують лікування в лікарні, решта 80 % підлягають амбулаторному спостереженню та лікуванню. Таким чином, маючи 2 тисяч у лікарні, треба чітко розрахувати ще 8 тисяч пацієнтів, які лікуються амбулаторно. І цей номер РЕАЛЬНИЙ!
За останні два тижні постійно зростає потік пунктів перетину Чонгар та Каланчак, а зараз це більше 4 тисяч людей на добу. З вищевикладеного стає зрозуміло, що Дельта штам COVID-19 на території Херсонської області просто не може не бути! І хоча ми не можемо чітко визначити це з загальної накопичувальної лабораторії на нашій базі, але ми опосередковано маємо дані клініцистів про більш важку течію цієї хвороби у пацієнтів.
В цих обставинах маю сміливість стверджувати, що ми на початку нової хвилі COVID-19 як на Херсонщині, так і на Україні. На жаль, ця хвиля не піде, як попередні два-від Заходу на Схід, цього разу епіцентри стануть Херсонська, Донецька, Луганська та Харківська області.
З нашого боку підготуємо систему охорони здоров ‘ я та протиепідемічну службу, від громадян прошу не розслаблятися і терміново, повторюю терміново повернення до дотримання карантинних обмежень – носіння масок, дотримання соціальної дистанції, використання антисептиків.
Спробуйте обмежити міграцію! ВАКЦИНУЙТЕСЬ! У нас з ВАМИ дуже мало часу!”.