Мешканців Веселого закликають до цивілізованого поводження з побутовими відходами

Декілька останніх років мешканці селища Веселеле, що в Новокаховській громаді Херсонщини, жили без централізованого вивозу твердих побутових відходів. Тож зростали гори сміття навкруги багатоповерхівок, на виїздах з селища з’являлись несанкціоновані звалища.

З приєднанням до Нової Каховки влада міста і Веселівського старостату взяли курс на наведення ладу з ТПВ. Визначили виконавця цієї послуги, яким стало комунальне підприємство «Козацький БККП» НМР. Про подальші проблеми в організації цього діла Online НК розповіли у відділі з питань діяльності Веселівського старостинського округу.

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч.2. ст.35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг.

До джерел утворення побутових відходів стаття 1 вказаного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів на території Веселівського старостинського округу є Комунальне підприємство «Козацький БККП НМР».
Згідно з п.1 ч.3 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укласти договір на надання житлово-комунальних послуг.

Згідно зі ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це доволі значна сума для сімейного бюджету. Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Прохання до мешканців селища Веселе, юридичних осіб, підприємців, які ще не заключили договір на вивезення побутових відходів, звернутися до КП «Козацький БККП НМР» за адресою: смт. Козацьке, вул. Першотравнева, 73 або зручніше у селище Веселе, вул. Свиридова, 1 (КП СКГ «Веселе» НМР).

Прохання до мешканців селища Веселе звернути увагу на цю інформацію та спробувати особисто докласти незначних зусиль для того, щоб наша громада стала хоч трішечки чистішою та привабливішою, бо Вам і Вашим дітям тут жити. Для цього необхідно: терміново погасити заборгованість за вивіз сміття Комунальному підприємству «Козацький БККП» НМР, а також хто ще не заключив договори – терміново заключити.