Мешканці Таврійська заборгували комунальникам майже 2,5 млн грн

На засіданні уряду у вівторок, 6 лютого, Кабмін змінив строк несплати за комуналку, після якого в українців заберуть субсидію. Раніше він становив 2 роки, тепер – 30 днів.

Правда субсидію не будуть забирати, якщо сума заборгованості не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян – 340 грн.

Допомоги не позбавлять, якщо борг утворився через затримки з виплатою монетизованих субсидій.

За даними спеціаліста з питань комунального господарства Таврійського міськвиконкому Вікторії Худченко, борги населення Таврійська перед комунальними підприємствами міста на початок цього року становлять 2 млн. 418 тис. 488 грн.

Більше всього мешканці багатоквартирних будинків заборгували КП «Таврійське ЖЕУ», а саме 1 млн. 639 тис. 181 грн. 443 тис. 200 грн. недоотримав Таврійський водоканал, 336 тис. 106 грн. – «Комунсервіс».

Мешканці здебільшого скаржаться, що нинішні тарифи не відповідають рівню доходів, а для деяких вони непосильні. Проте, багаторічна практика роботи комунальників з боржниками свідчить, що самими сумлінними платниками якраз є пенсіонери та не дуже заможні громадяни. Отримуючи мінімальні пенсії або мінімальну заробітну плату, вони перш за все сплачують квартплату, водопостачання, природній газ та електроенергію. Звичайно, більшість з них отримує субсидії, але навіть без субсидії мало хто з пенсіонерів має комунальні борги.

І навпаки, матеріально забезпечені люди, з постійним доходом як раз і не сплачують вчасно комунальні платежі. Причому, умудряються накопичити по декілька тисяч боргу. Враховуючи, що за несплачену комуналку можуть відібрати житло, боржникам, які накопичили тисячні борги варто задуматися. Ще кілька років тому до Цивільного Кодексу України було внесено зміни, відповідно до яких за будь-які борги, в тому числі і комунальні, у громадян можна забрати будь-яке майно.

Нещодавно в Луцьку трапився такий неприємний інцидент, коли в одного з жителів за комунальні борги виконавча служба арештувала квартиру та продала її на аукціоні. Тим більше, що українське законодавство дозволяє арешт майна за комунальні борги.

В деяких випадках, боржників не пропустять виїхати за кордон.

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial