Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надає допомогу засудженим

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради Херсонщини є закладом, який працює з особами, які засуджені до покарань без позбавлення волі та з особами, які щойно повернулися з місць позбавлення волі.

Про головні завдання у роботі з цією категорією наших городян Online НК розповіли фахівці центру.

Головне завдання центру – це надання комплексної соціально-педагогічної, психологічної, юридичної, соціально-економічної, інформаційної допомоги.

З метою запобігання скоєння злочинів та правопорушень з вказаними категоріями осіб здійснюється ряд профілактичних заходів. Щомісяця, вони приходять на консультацію до центру, де їм роз’яснюють положення діючого законодавства та намагаються допомогти усвідомити  цінності людського життя, дотримання норм і правил існування у суспільстві та недопущення повторних злочинів.

Аби допомога була дієвою та запрограмованою лише на позитивний результат до роботи з особами вищезазначеної категорії завжди долучаються представники Новокаховської МВ філії Державної установи «Центр пробації» Херсонської області та Новокаховського відділу поліції ГУНП. Проводяться спільні профілактичні бесіди з клієнтами центру, тематичні заходи (відео лекторії, лекційні заходи, анкетування) та виїзні рейди за місцем їх проживання.

На обліку центру наразі перебуває 49 осіб, які засуджені до покарання без позбавлення волі, яким загалом надано 250 соціальних послуг.

Від державних установ – виправних колоній надійшло 18 повідомлень щодо осіб, які звільняються з місць позбавлення волі у найближчий час.

Кінцевим результатом роботи є пробудити інтерес до своєї особистості, задуматися про своє життя, майбутнє та налаштуватися на позитив, який буде спонукати до гарних вчинків, а спільні дії представників суб’єктів із соціальної роботи пришвидшують реалізацію запланованих заходів.