Міський бюджет Нової Каховки за 7 місяців недоотримав 5 млн грн власних доходів

Про відставання у виконанні бюджету Новокаховської громади за 7 місяців у 5 млн. грн. на апаратній нараді повідомила начальник фінансового управління Ірина Фурсєєва. 

Під час традиційної апаратної наради міський голова Володимир Коваленко надав слово керівникам, які озвучили важливі зміни і суттєві цифри в різних галузях життєдіяльності міста, повідомляє OnlineНК.

Першою ситуацію з виконанням міського бюджету озвучила начальник фінансового управління Ірина Фурсєєва. Завершився період бюджетних 7 місяців поточного року. До міського бюджету надійшло з початку року 220 млн. 309,9 тисячі грн. При тому, що річний план складає 404,6 млн. грн. Цифри чітко вказують на суттєве відставання, звернула увагу Ірина Фурсєєва.

За попередніми розрахунками недовиконання по року становило 11 млн. грн. Станом на серпень цифра зменшилась до 5 млн. У липні міська скарбниця поповнилася на суму 34 млн. 598 тис. грн.

– В нас дуже великі надії, що надходження до бюджету зростуть від податку на доходи фізичних осіб. Вже є зростання надходжень від військової частини А1736, яка нині знаходиться в зоні бойових дій. Якщо в минулому році за цей період середні надходження становили до 7 млн. грн., сьогодні за перші шість місяців місто отримало від військової частини 3 млн. 350 тисяч. А вже у червні – 5 млн. 130 тисяч. Тому є сподівання, що річний план наповнення міського бюджету буде виконано.

Ірина Фурсєєва повідомила, що надійшла велика кількість звернень, листів щодо необхідності виділення додаткових коштів.

– Для збільшення дохідної частини є одна підстава – перевиконання доходів у міському бюджеті більше, ніж на 105%. Нині про таке перевиконання мова не йде. Тому всі зміни, які на сьогодні пропонуються, можна буде розглядати лише в один спосіб – перерозподіл видатків, які заплановані, але не будуть використані до кінця цього року. Якщо фінуправління отримує листа з проханням надати кошти, то просить заявника надати пропозиції щодо перерозподілу.

Що стосується енергоносіїв, до кінця року не вистачає по відділу освіти – майже 5 млн. грн., по ЦМЛ – близько 4 млн. грн. (2 млн. – по теплу, 2 млн. – по електроенергії).

– Коли виникають такі питання, відділ освіти постійно надає свої пропозиції щодо перерозподілу коштів. В ЦМЛ на сьогодні таких можливостей немає. Тому ці кошти потрібно виділяти додатково, – зазначила Ірина Фурсєєва.

Сесія міської ради відбудеться 5 серпня. Всі пропозиції, які надані до фінансового управління, враховані. Єдине питання, яке ще не вирішено – виділення додаткових коштів як співфінансування на придбання ноутбуків для освітян. Листа отримали минулої п’ятниці. На це необхідно 492 тис. грн. «Потрібно шукати джерело фінансування», – зазначила Ірина Фурсєєва.