Міський голова Нової Каховки взяв участь у бюджетних консультаціях щодо проєкту закону про Держбюджет України на 2022 рік

Міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко в складі робочої групи Асоціації міст України взяв участь у бюджетних консультаціях щодо проєкту закону про Державний бюджет України на 2022 рік, які проводив Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Асоціацію міст України, окрім Володимира Коваленка, на консультаціях представляли: Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, Славутський міський голова Василь Сидор, Заступник директора Департаменту фінансів – начальник Управління фінансів транспорту, зв’язку та сфери послуг Департаменту фінансів КМДА Олександр Мороз, аналітик АМУ Тетяна Палійчук.

Також до цієї роботи приєднались представники інших асоціацій місцевого самоврядування.

Міський голова Нової Каховки взяв безпосередню участь в обговоренні показників Державного бюджету України на 2022 рік, Бюджетного та Податкового кодексів України та інших нормативно-правових актів в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.

Серед іншого він пропонував:

  • збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад;
  • не допустити зменшення надходжень роздрібного акцизу на тютюн до бюджетів громад;
  • закріпити сплату ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей;
  • відновити проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі;
  • розширити повноваження органів місцевого самоврядування щодо адміністрування місцевих податків та зборів;

Окрім цього, Володимир Коваленко пропонував передбачити в Держбюджеті на 2022 рік належний обсяг фінансових ресурсів на реалізацію програми медичних гарантій, субвенції на погашення різниці в тарифах, додаткової дотації на заклади освіти та охорони здоров’я, а також субвенції на облаштування і утримання ЦНАПів.

Результати зустрічі та обговорення пропозицій будуть відображені у протоколі консультацій із всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, що відповідно до ст.38 Бюджетного кодексу України додається до проєкту закону про Державний бюджет України.