Міський голова Нової Каховки взяв участь у похованні жертв НКВС у місті-побратимі Дрогобичі (фоторепортаж)

Вчора, 14 липня, голова Новокаховської ОТГ Херсонщини Володимир Коваленко за запрошенням міського голови Дрогобича Тараса Кучми взяв участь у церемонії поховання 78 останків жертв НКВС, віднайдених у міському саду біля меморіалу «Тюрма на Стрийській».

Про це редакції Online НК повідомила депутат Новокаховської міської ради Олена Ходорковська, яка разом з міським головою Володимиром Коваленко та директором КП «Кінотеатр «Юність» Андрієм Ходорковським представляли на цьому заході Новокаховську територіальну громаду.

Серед жертв – здебільшого в’язні Дрогобицької тюрми на Стрийській, мешканці Дрогобича та сусідніх сіл та містечок, а також воїни УПА. Поки ці останки не ідентифіковані, але фахівці взяли генетичний матеріал для банку даних ДНК і за потреби, якщо знайдуться родичі, які матимуть підозру, що їх близькі були закатовані в цій тюрмі, є шанси провести ідентифікацію.

Панахидні заходи розпочалися в Дрогобичі, біля церкви Петра і Павла, де зібралися сотні містян, духовенство, представники влади та військові.

Далі колона рушила по вулиці Стрийській до центральної площі міста біля ратуші, тут відбувся чин похорону та громадське віче.

Після чого меморіальною ходою громада рушила до Поля Скорботи, де відбувався процес опечатування могил і поховання.

Завершились поминальні заходи військовим салютом.

У Дрогобичі до подій 14 липня видали книгу фактів про катівню НКВД-НКГБ, КПРС. Автором книги є Мирон Бучацький – ініціатор та організатор розкопок 1989 року, які відбулися на території сучасного меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській».

У книзі містяться факти, які безпосередньо вказують на геноцид українського народу московською комуно-тиранією.

Як наголосив Мирон Бучацький, у цьому історико-краєзнавчому виданні зібрано матеріали та світлини, факти, копії архівних документів, описано похорон останків закатованих жертв у 1991 році. Також висвітлено промови осіб під час цього велелюдного дійства.

Книгу видано за підтримки міського голови Тараса Кучми.

14 липня оголошено днем жалоби у Дрогобицькій територіальній громаді.

Володимир Коваленко поспілкувався також з представниками засобів масової інформації Дрогобича.