Міський голова Нової Каховки взяв участь у третьому дні роботи сесії Конгресу Ради Європи

Вчора, 17 червня, завершилась 40-а сесія Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи за участі міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка, постійного члена делегації від України, та офіційного помічника Олени Ходорковської.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

Під час пленарних засідань завершального дня сесії члени Конгресу схвалили моніторингові звіти щодо виконання Європейської хартії місцевого самоврядування Болгарією та Азербайджаном, а також мали змогу поставити актуальні запитання представникам влади двох країн.

Під час обговорення теми «Культура без кордонів: управління культурною спадщиною» Світлана Богатирчук-Кривко, представник України, розповіла присутнім про реалізацію проєкту «Велика реставрація», започаткованого Міністерством культури та інформаційної політики України.

Окремим пунктом нею було зазначено про загарбницьку політику Російської Федерації в Криму, що виявляється в проведенні незаконних археологічних досліджень, присвоєнні собі української культурної спадщини та безвідповідальному ставленню до пам’яток культури на території українського півострова. Також було наголошено на утисках Православної церкви України в Криму, зокрема на захопленні «владою» приміщень храмів у місті Севастополі, Сімферополі та інших.

На жаль, через брак часу та вкрай насичений порядок денний не всі члени Делегації України мали змогу виступити на засіданнях. Так, наприклад, на осінню 41-у сесію Конгресу перенесли розгляд доповіді про платформи короткострокової оренди.
Делегація України веде активну діяльність у межах Ради Європи, спільно розробляючи найкращі політики, просуваючи демократію, суттєво покращуючи рівень місцевого та регіонального врядування в Європі, відстоюючи фундаментальні принципи організації — повагу до прав людини та верховенства права.

Делегація України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, за участі Новокаховського міського голови Володимира Коваленка, планує й надалі працювати на міжнародних майданчиках для досягнення результатів, які неодмінно будуть відчутними як у великому місті, так і в сільських місцевостях.