За минулий тиждень мобільна бригада з Нової Каховки зробила 492 щеплення вакциною Pfizer

Минулого тижня за шість робочих днів мобільна бригада Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка, що на Херсонщині, провела 492 щеплення препаратом американської компанії Pfizer.

Про це редакції Online НК повідомила Генеральний директор Центру Олена Ходорковська.

За її словами, вакциною Pfizer передбачено робити щеплення людям похилого віку та особам з інвалідністю 1-2 групи, котрі потребують стороннього догляду у закладах закритого типу. Але окрім цієї категорії, вакцинації підлягає і особовий склад ДСНС.

Як повідомлялось раніше, з вакциною Comirnaty (Pfizer BioNTech) на Херсонщині працюють всього 2 мобільні бригади: лікарня імені О.С. Лучанського та КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка”.

Саме мобільній бригаді КНП “ЦПМСД м. Нова Каховка” було доручено зробити щеплення пацієнтам і обслуговуючому персоналу будинків-інтернатів закритого типу, які знаходяться на території Каховського району з центром в Новій Каховці. Це: Дніпрянський психоневрологічний будинок-інтернат, Каховський геріатричний пансіонат та Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат на території Горностаївської громади. Окрім цього щеплення отримали більше двох десятків працівників ДСНС.

Вакцина Pfizer має певні особливості в зберіганні і транспортуванні. На обласному складі заморожені вакцини зберігаються в термоконтейнерах із сухим льодом, які забезпечують підтримання температури менше -60°C.

Зі складу партії попередньо розмороженої вакцини забирають працівники мобільних бригад, складають її у термосумки чи термоконтейнери з температурним режимом від +2°C до +8°C та виїжджають у місця проведення щеплення. Мобільна бригада має використати отриману партію вакцини протягом 120 годин з моменту розмороження. Разом з вакциною отримується розчин для її розведення, шприци та коробки для безпечної утилізації медичних відходів.

Отож керівництвом КНП “ЦПМСД м. Нова Каховка” було забезпечене щоденне отримання вакцини на складі в Херсоні і проведення вакцинації впродовж дня. В такому ритмі мобільна бригада працювала щоденно з понеділка до суботи включно. У неділю фахівці віддихали, а сьогодні знову приступають до роботи. На цьому тижні заплановане завершення вакцинації в Каїрському психоневрологічному будинку-інтернаті, а також щеплення мають отримати працівники ДСНС Нової Каховки та Чаплинки.

За кожним щепленим першою дозою Comirnaty зарезервована друга доза вакцини, яка буде зроблена пацієнтам через 25 днів.