МОЗ підготувало наказ про обов’язкову COVID-вакцинацію чиновників та освітян

Міністерство охорони здоров’я підготувало проєкт наказу про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням.

Як передає Укрінформ, проєкт наказу оприлюднено на сайті Федерації професійних спілок України.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту наказу, мета документу – попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Документ передбачає затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, передбачивши включення вакцинації від коронавірусу на період дії карантину, встановленого урядом, для працівників центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів; працівників місцевих державних адміністрацій; працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

Як повідомляв Укрінформ, за добу 26 вересня в Україні зафіксовано 3007 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зафіксовано 94 летальні випадки. За весь час пандемії в Україні захворіли 2 395 404 особи, одужали – 2 245 144, летальних випадків – 55 720.

Міністерство охорони здоров’я очікує пікове навантаження на систему охорони здоров’я у листопаді.