На адмінмежі Херсонщини з Кримом створюється сучасна сервісна зона

Про це вчора, 8 вересня, під час пресбрифінгу за результатами робочої поїздки на Херсонщину розповів заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

За його словами, ідея пілотного проєкту полягає в тому, що окрім режимної зони, на КПВВ «Чонгар» створять і сервісну. У її межах громадянам, які перетинатимуть адмінмежу Херсонської області з тимчасово окупованим Кримом надаватимуться необхідні послуги.


«Сьогодні ми говоримо про ЦНАПи, банківські та медичні послуги, зручності для матерів з дітьми та інше. Також дуже важливою складовою є логістика: відкриття автостанції і запуск транспортного сполучення», – розповів Ігор Яременко.

Він також зазначив, що Міністерство наразі працює над типовим проектом, який буде реалізований на КПВВ «Чонгар», а потім масштабований на всі інші аналогічні об’єкти на межі з тимчасово окупованими територіями.

Ігор Яременко наголосив, що такі комплекси будуть модульними та мобільними. Це дозволить після деокупації продовжити їх використання на пунктах пропуску на державному кордоні.

Варто зазначити, що наразі Міністерство з питань реінтеграції ТОТ активно працює над унормуванням роботи контрольно-пропускних пунктів. Незабаром під егідою відомства створять державне підприємство, яке у майбутньому отримає на баланс КПВВ на адмінмежі Херсонської області з Кримом, у Луганській та Донецькій областях.