На базі 57 ОМПБР підвели підсумки експерименту щодо покращення стану військової дисципліни

14 січня у 235 міжвидовому центрі підготовки військових частин та підрозділів підвели підсумки роботи щодо відпрацювання на базі 57 ОМБр імені кошового отамана Костя Гордієнка, яка дислокується на Херсонщині, експериментальних заходів щодо покращення стану військової дисципліни.

Про це повідомляє Online Нова Каховка з посиланням на офіційну сторінку бригади у соціальній мережі.

Експеримент було розпочато у листопаді минулого року відповідно до розпорядження Начальника Генерального Штабу Збройних Сил України. В його рамках  були створені нові організаційні структури – «дисциплінарні комісії» з визначеним складом та обов’язками.

Основу склали штатні структури морально-психологічного забезпечення і сержантський склад бригади та батальйонів. Формат роботи Дисциплінарної комісії – особистий прийом військовослужбовця з фіксуванням скарги та пошуку оптимальних шляхів вирішення його питання.

Проведення експерименту сприяло оперативному реагуванню на вирішення проблемних питань та встановленню зворотного зв’язку командування бригади та батальйонів з особовим складом.

Так, питаннями військової дисципліни та правопорядку в межах своєї відповідальності опікувалися посадові особи дисциплінарної комісії підрозділу.

Пріоритетним напрямком роботи посадових осіб зі складу дисциплінарної комісії було визначено:

  • створення умов для забезпечення належного рівня військової дисципліни;
  • усунення передумов щодо правопорушень та неухильного дотримання принципу незворотності покарання за скоєння порушень військової дисципліни та правопорядку, контроль за проведенням заходів профілактичного характеру в підрозділі.

Принцип роботи дисциплінарних комісій окремих батальйонів полягав в тому, що жоден з заступників з морально-психологічного забезпечення не працював головою комісії в своєму батальйоні, а очолював дисциплінарну комісію в іншому окремому батальйоні, що дозволило підняти ефективність роботи комісії та досягти позитивних результатів.

Також, вдалося вирішити проблемні питання тилового забезпечення, військовослужбовці отримали роз’яснення про порядок грошового забезпечення та питання соціального забезпечення.

В ході експерименту, за результатами роботи було надано рекомендації щодо подальшої роботи дисциплінарних комісій.

Загалом, підсумовуючи отримані результати слід зазначити, що мета та цілі, визначені Начальником Генерального Штабу Збройних Сил України досягнуті. Позитивний досвід 57 окремої мотопіхотної бригади в питанні покращення стану військової дисципліни буде впроваджуватися в підрозділи Збройних Сил України.