На Херсонщині цьогоріч реалізується проєкт «Одна родина – три дитини»

Проєкт програми «Одна родина – три дитини» на 2021 рік підтримали вчора, 24 листопада, члени колегії облдержадміністрації. Документ розроблено за ініціативи очільника області Юрія Гусєва аби призупинити темпи зниження рівня народжуваності та покращити демографічну ситуацію на Херсонщині.

За словами начальниці служби у справах дітей Херсонської облдержадміністрації Людмили Афанасьєвої, цьогоріч проєкт заплановано реалізувати у трьох пілотних громадах – Лазурненській, Новокаховській та Іванівській.

«Наразі фахівці дотичних галузей з врахуванням особливостей вказаних громад проаналізували усі складові програми і разом ми напрацювали механізм втілення відповідних заходів. Якщо результати будуть вдалими, вже з 2022 року дію програми поширять на територію всієї області», – зазначила Людмила Афанасьєва.

Варто зазначити, що документ передбачає надання матеріальної, психологічної та організаційної підтримки сім’ям, у яких народжується третя і кожна наступна дитина. Також увага акцентується на створенні умов для безпечного та благополучного материнства, удосконаленні системи з планування сім’ї та збереження основ репродуктивного здоров’я. Тепер вказану програму мають затвердити депутати Херсонської обласної ради.

Разом з тим, у області працюють не лише над покращенням демографічної ситуації, але й над тим, щоб жодна дитина не залишилася без уваги. Адже у зв’язку з реформою адміністративно-територіального устрою постало питання про розбудову системи захисту прав дитини у новостворених громадах. Відтак, члени колегії облдержадміністрації рекомендували головам усіх ОТГ області у відповідності до статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» до 5 січня наступного року створити служби у справах дітей на ввірених їм територіях. Наразі ж такі органи є лише у Зеленопідській, Кочубеївській, Борозенській, Любимівській, Мирненській, Каланчацькій, Новокаховській, Голопристанській і Тавричанській ОТГ.

«Є різні погляди на організацію системи захисту прав дітей у новостворених громадах, але перш за все повинні бути враховані інтереси безпосереднь дітей. Вже є практка створення відповідних служб у громадах і ми бачимо від цього позитивний результат», – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій.