На Херсонщині обговорили питання функціонування української мови як державної

Сьогодні, 16 листопада, у селекторній нараді, на якій розглядались актуальні питання розвитку Херсонщини, взяв участь уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він розповів про важливість дотримання вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

“Херсонщина – перша з областей України, яка запропонувала обговорити зміст подальшої співпраці у питанні впровадженні мовного закону. На мою думку, ми знаходимося на вірному шляху, адже вже домоглися виконання окремих норм цього закону, які забезпечують розвиток української мови як державної. Зокрема, це стосується закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, представників правоохоронних органів тощо”, – зазначив Тарас Кремінь.

Також він додав, що попереду залишається й чимало викликів, які стосуються реалізації мовного закону. Наприклад, з 16 січня 2021 року всі надавачі послуг незалежно від форми власності мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги українською мовою.

Вже з 16 липня наступного року набуває чинності норма закону про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування повинен складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв запропонував на початку наступного року провести конференцію, на якій детально розглядатимуться питання реалізації тих завдань, які сьогодні ставить офіс уповноваженого із захисту державної мови та Уряд перед органами місцевого самоврядування.