На Херсонщині представники різних конфесій молились за дітей-сиріт

Кращої долі, сімейного затишку та божої благодаті для дітей-сиріт вчора, 9 листопада, попросили у спільній молитві до Всевишнього представники релігійних конфесій Херсонщини під час ювілейного 10-го  молитовного сніданку.

Захід відбувся за ініціативи Ради церков і релігійних організацій та за підтримки Благодійного фонду “Мій Дім”. До всезагальної молитви долучилися також представники громадських організацій, приватні підприємці та благодійники.

На важливості об’єднання заради покращення життя дітей, які наразі зростають поза сім’єю, наголосив і голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.

«Сьогодні ми зібралися, аби разом вирішити, що кожен із нас може зробити для того, щоб якомога більше дітей зростали в умовах сімейного затишку, турботи і любові. Адже це спільна відповідальність суспільства, держави і громади, це відповідальність кожного з нас. Я дякую всім, хто не словами, а своїми діями допомагає інтернатним закладам і дітям, які там проживають», – зазначив очільник області.

Юрій Гусєв також наголосив, що сьогодні в області реалізується реформа деінституціалізації, головне завдання якої – охопити якомога більше дітей сімейними формами виховання. За словами голови облдержадміністрації, значним кроком у вирішенні вказаного питання є відкриття денних центрів соціальних послуг, два з яких функціонує в Зеленопідській ОТГ та ще один – в місті Каховка.

Своїм досвідом усиновлення дітей поділився херсонський підприємець Олександр Горденко, який разом з дружиною взяв на себе відповідальність за виховання двох дівчат-сиріт. За його словами, подарувати дитині родинне тепло – це подарувати собі радість від того, що ти протягнув руку допомоги тому, хто цього вкрай потребував.

Пробудити в людях почуття відповідальності за кожну знедолену дитину вкрай важливо в сьогоднішніх умовах, адже за даними служби у справах дітей облдержадміністрації, на Херсонщині понад 3 тисячі дітей проживають в інтернатах, без сім’ї та сімейного піклування. Щороку понад 400 дітей отримують такий статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. І тільки близько 800 дітей проживають у дитячих будинках сімейного типу, прийомних та патронатних сім’ях, а 1,9 тисяч дітей – у сім’ях опікунів.

«Останнім часом дуже багато прекрасних проектів та ініціатив у контексті реформи деінституціалізації реалізується у нас в області. Ми дослідили потреби кожної дитини в чотирьох інтернатних закладах на Херсонщині і склали відповідний трансформаційний план. Але без об’єднання зусиль духовенства, громадськості, влади, бізнесу ми не зможемо реалізувати реформу», – наголосила начальниця служби у справах дітей Людмила Афанасьєва.

Вона також зазначила, що сьогодні перед громадами стоїть завдання створення потужної системи надання соціальних послуг, але долучитися до цього процесу має все суспільство.

Автор: Сокова Ольга, сайт Херсонської ОДА