На Херсонщині продовжуються роботи з ліквідації наслідків потужного буревію (фото)

У Великоолександрівському районі Херсонщини, який став епіцентром стихійного лиха у минулі вихідні, продовжуються роботи з ліквідації наслідків негоди. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомивочільник Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

“У Великоолександрівському районі на Херсонщині продовжує роботу штаб із ліквідації наслідків негоди, який очолює мій заступник Вадим Чабан.

Станом на ранок обстежено третину жилих приміщень, які постраждали внаслідок негоди, – тобто близько 100 помешкань. За попередніми підрахунками, сума збитків становить понад 6,3 млн грн. З них 4 млн грн – збитки, які понесли жителі селища, та 2,3 млн грн – вартість відновлення робіт по комунальному майну.

Тривають роботи з відновлення газопостачання в селищі, розпочаті АТ «Херсонгаз». Станом на вчора без газу залишалося 904 абоненти. До кінця цього тижня заплановано відновити газопостачання для 762 абонентів. Найскладніші роботи з відновлення газопостачання триватимуть з 8 по 10 жовтня.

Станом на вчора 1000 абонентів залишались без електроенергії. Наразі понад 500 з них вже отримали підключення до мереж електропостачання. Зараз з 18 пошкоджених ТП відновлено 15.

Наразі всі дороги селища очищено від повалених дерев, роботи з очищення території продовжуються.

Також вчора Великоолександрівською селищною радою прийнято рішення про виділення 100 тис. грн. на матеріальну допомогу для найбільш незахищених верств населення, які постраждали від негоди.

Крім цього, вже передбачено можливість фінансування ліквідації наслідків негоди з обласного фонду будівництва на селі. Тобто жителі Великої Олександрівки, які потребуватимуть коштів для відновлення житла, зможуть отримати довгострокові позички на пільгових умовах.