На Херсонщині розпочався процес передачі громадам землі з державної власності

Майже 6,8 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів і якими раніше розпоряджалася держава, передали у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам області. Відповідні документи підписали на цьому тижні у Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області. 

Понад 2,8 тисяч гектарів землі отримала й Чулаківська ОТГ. Її голова Олександр Мусієнко стверджує, що такого кроку від держави чекали давно і відтепер ввірена йому громада зможе самостійно планувати, як ними розпоряджатися.


«Нам дуже шкода, що до цього моменту значна частина земель уже була віддана в приватні руки і наразі ми не зможемо використати їх для планування свого соціально-економічного розвитку. Передача земель сільгосппризначення, які знаходяться за межами населених пунктів дійсно є визначальною подією для розвитку місцевого самоврядування», – зазначив Олександр Мусієнко.
На тому, що отримання земель у комунальну власність для громад – не лише додаткові можливості, але й відповідальність, наголосив перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій.


«Такий крок слід було зробити багато років тому. Але нарешті зараз у відповідності до Указу Президента України та інших нормативно-правових актів, землі таки передали громадам і це є невід’ємною складовою процесу децентралізації. Разом з тим, отримання земель – це і відповідальність для громад. Тепер саме вони мають забезпечити максимальну прозорість відносин у вказаній сфері», – наголосив Дмитро Бутрій.
Варто зазначити, що наразі землі сільгосппризначення у комунальну власність отримали 10 громад: Чулаківська, Костянтинівська, Любимівська, Таврійська, Чаплинська, Мирненська, Ювілейна, Музиківська і Станіславська. Разом з тим, вже до кінця року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області планує передати землі усім ОТГ, а разом з ними – відповідні повноваження у сфері земельних відносин.


«Розвиток громад не можливий без передачі їм усієї повноти повноважень у сфері земельних відносин, адже цей ресурс дозволяє самостійно формувати і наповнювати місцеві бюджети. Тепер завдання громад – використовувати отриманий ресурс раціонально та у відповідності до інтересів місцевих жителів», – зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Олександр Паливода.