На Херсонщині с початку року удосконалять систему харчування дітей у школах

Вчора, 10 грудня, т.в.о. голови Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир взяв участь в онлайн-нараді щодо удосконалення системи харчування у школах країни, адже з 1 січня прийдешнього року набувають чинності оновлені нормативно-правові акти з цього важливого питання.

Варто зазначити, що робота за участю експертів та урядовців над розробкою нормативної бази для впровадження подібних перетворень тривала протягом року. Тепер у щоденному шкільному раціоні учнів повинно з’являтися більше злакових, овочів, фруктів, ягід та молочних продуктів.

За словами Олени Зеленської, яка є ініціаторкою вказаних перетворень, на практиці зміна застарілих норм – це перший крок, який необхідно було зробити, щоб розпочати оновлення та осучаснення шкільного меню.


Насправді ж, основна мета нововведень – забезпечити доступне, здорове та збалансоване харчування для школярів і у великих містах, і у віддалених населених пунктах.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на тому, що економія на здоров’ї дітей є неприпустимою. За його словами, окрім оновлення застарілої нормативно-правової бази, у рамках реформування системи шкільного харчування виділені ще два основних напрямки: підвищення контролю за безпечністю та якістю харчових продуктів і ресурсне забезпечення шкіл.