На Херсонщині вирують торнадо і смерчі (відео)

Цього року торнадо і смерчі декілька разів фіксувалися на території Херсонщини. Очевидці вже  пристосувалися знімати такі природні явища на пристрої відеофіксації. Тому нерідко такі відео потрапляють в інтернет і викликають подив користувачів.

Але, на жаль, ці природні явища мають ще й руйнівні властивості.

Внаслідок смерчу, що пройшовся 27 вересня Херсонщиною, в одному населеному пункті стихія знесла дахи з понад 230 будівель, включаючи школу. Про такі наслідки стихії у селищі Велика Олександрівка повідомило ГУ ДСНСУ у Херсонській області.

Зараз у селищі триває ліквідація наслідків стихії: відновлюють знесені дахи будівель та пошкоджений смерчем газогін. 

Як повідомив синоптик Харківського гідрометцентру Ігор Кибальчич в своєму Facebook, незвичайне для України природне явище виникло на контрастному холодному фронті.

За його словами, виходячи з руйнувань і відеозаписів очевидців, швидкість вітру становила приблизно 55-65 метрів в секунду.На відміну від смерчу, торнадо опускається з хмари вниз, у вигляді хобота. У більшості випадків торнадо виявляється могутніше смерчу.

Ось що сьогодні спостерігали на Арабатській Стрілці місцеві мешканці, які зафіксували в акваторії Азовського моря потужний торнадо, пише vizit.ks.ua.