На Херсонщині розглядали скаргу компанії “Нібулон” щодо дій ДАБІ

Під час засідання нещодавно створеної Апеляційної ради з питань розгляду скарг на діяльність управління ДАБІ у Херсонській області її члени заслухали звернення великого інвестора – ТОВ «Нібулон».

Так, заступник генерального директора з будівництва Сергій Беседін повідомив, що компанія, яка побудувала на території області ряд підприємств зі зберігання сільськогосподарської продукції, запланувала розширення одного із них.

Не зважаючи на те, що управління ДАБІ у Херсонській області зареєструвало повідомлення про початок виконання будівельних робіт ще у липні цього року, згодом у «Нібулона» виникли проблеми з отриманням дозволу на виконання таких робіт. Їх з весни цього року надає Центральний апарат ДАБІ.


«Ми тричі надавали пакет документів, але нам щоразу відмовляють з різних причин. Разом з тим, головна претензія ДАБІ – цільове призначення земельних ділянках, на яких заплановане зведення нових зерносховищ. Але ж під час будівництва потужностей декілька років тому на тому ж місці подібних питань не виникало. Зараз ми просто розширюємо наші ємності для зберігання агропромислової продукції», – зазначив Сергій Беседін.
Як повідомив в.о. начальника управління ДАБІ у Херсонській області Геннадій Бабенко, спеціалісти органу зареєстрували повідомлення про початок підготовчих робіт, але однієї думки щодо реєстрації  у фахівців управління не було.


«Компанія «Нібулон» відома далеко за межами області. Вона багато інвестує у наш регіон і ми маємо всіляко сприяти тому, щоб такі інвестори почували себе комфортно на Херсонщині», – наголосив під час засідання Апеляційної ради голова облдержадміністрації Юрій Гусєв.


Отже, було вирішено направити звернення до Центрального апарату ДАБІ, а також до інших центральних органів влади з метою вирішення ситуації. Допомогти в цьому пообіцяла і народна депутатка, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк. Вона долучилася до засідання Апеляційної ради в режимі онлайн-зв’язку.


«Ми готові звертатися і до уряду, і до ДАБІ для того, щоб кожен інвестор був захищеним від таких негативних тенденцій. Сьогодні та кількість відмов, які надає ДАБІ, є свідченням того, що бізнесу дуже важко працювати з органами державного контролю», – наголосила Олена Шуляк.

Варто зазначити, що потужності ТОВ «Нібулон» на Херсонщині розташовані у селищі Козацьке Бериславського району та у місті Гола Пристань. Підприємство має великий досвід спорудження подібних об’єктів та щороку інвестує через будівництво в бюджет України понад 1 мільярд гривень.