На Херсонщині воду за графіком отримують жителі 139 населених пунктів

Про це вчора під час селекторної наради повідомив заступник директора Департаменту розвитку територій Херсонської ОДА Іван Чорний. Основною причиною такої ситуації є скрутне становище місцевих підприємств – постачальників води, діяльність яких ускладнюється високою вартістю електричної енергії та застарілістю обладнання. 

«Наразі в області триває відбір інвестпроєктів для реалізації за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році. Серед тих заявок, які уже подані громадами Херсонщини на попередній конкурс, лише декілька спрямовані на покращення системи водопостачання у населених пунктах. Я звертаюсь до керівників органів влади на місцях з проханням активізувати роботу у вказаному напрямі», – зазначив Іван Чорний.


За його словами, наявність схеми оптимізації системи водопостачання є важливим критерієм для участі проєктів у державних цільових програмах. Наразі таких схем немає у 8 районах області та 24 територіальних громадах.

Як наголосив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв, жителі деяких населених пунктів роками не отримують воду цілодобово, зараз же є можливість вирішити цю проблему.


«Ми готові просити Уряд підтримати проєкти з водопостачання у тих громадах, районах і населених пунктах, які матимуть виготовлену проєктно-кошторисну документацію і будуть готові забезпечити співфінансування», – наголосив очільник області.

За матеріалами сайту Херсонської ОДА