На Херсонщині зафіксовано 12 826 випадків захворювання на COVID-19 – брифінг в ОДА

Вчора в Херсонській області виявлено 334 випадки захворювання на COVID-19. Про це сьогодні, 9-го грудня, під час брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області повідомив заступник голови Херсонської ОДА Вадим Чабан.

Тож наразі в області 12 826 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

З них:

 • 6044 людини побороли недуг;
 • 6491 людина інфікована COVID-19;
 • 291 людина померла.

Таким чином показник захворюваності на COVID-19 по області становить 361 випадок на 100 тис. населення. При цьому в м.Херсоні 558 випадків на 100 тис. населення, Великолепетиський район – 500 на 100 тис. населення, Іванівський район – 397 на 100 тис. населення, Олешківський район – 323 на 100 тис. населення, м.Гола Пристань – 412 на 100 тис. населення.

Зараз спостерігається ажіотаж на комп’ютерну томографію легень. Громадяни самостійно призначають собі такі обстеження, але це помилка. Наголошую, що хворим COVID-19 такі процедури не завжди потрібні. КТ-досліждення потрібно проходити виключно за направленням лікаря та лише хворим з клінічними проявами пневмонії!

Крім того, поширюється інформація про неналежне лікування коронавірусу лікарями. Наразі медпрацівники працюють у посиленому режимі! Дослідження здійснюється виключно згідно з протоколом надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).

Обласна влада працює на упередження, аби хворі на коронавірус отримували якісну медичну допомогу:

 • Збільшуємо фонд ліжкомісць у Херсоні. Таке рішення обумовлене тим, що в обласному центрі фіксується понад 50% лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19;
 • Наразі в області є понад 2 тисячі ліжкомісць для хворих на коронавірус.
  На лікуванні перебувають 545 хворих, зайнято 25% ліжок;
 • 25 286 тест-систем для проведення ПЛР тестувань. Цього тижня обласний лабораторний центр МОЗ має отримати 100 тис. тест систем для проведення ПЛР-тестувань. Це дозволить збільшити кількість проведених тестів на виявлення COVID-19 до 2 тис. на добу впродовж двох місяців;
 • 1402 ліжка підключені до медичного кисню, це становить 64,8%.
  258 хворих отримують централізовано кисень;
 • Крім того, в області будується 2 сховища для медичного кисню, які вміщуватимуть по 20 тонн кисню.  Вони будуть розташовані в Херсонській обласній інфекційній лікарні ім. І.Г. Горбачевського та міській клінічній лікарні ім. А. і О.Тропіних.

Всього в школах області захворіли на COVID-19 128 учнів та 158 вчителів та працівників шкіл. На самоізоляції 5130 учнів та 169 вчителів та працівників шкіл.

• 46 загальноосвітніх закладів частково залишаються на дистанційній роботі;

• Повністю на дистанційній роботі Коробківська ЗОШ Каховського району, у Скадовському районі: Скадовська ЗОШ «Академія творчості», НВК «Академічна гімназія» та Скадовська школа №3.

• Професійно-технічні заклади здійснюють навчання на змішаній формі;

• На частковій дистанційній роботі залишаються 20 закладів дошкільної освіти. Таврійський ЗДО Гладківської ОТГ повністю на карантині.

В області працює Єдиний антикризовий штаб, куди можуть звернутися особи з проханням про гуманітарну допомогу, а також і з пропозиціями надати допомогу тим, хто цього потребує.

Будь ласка, звертайтеся! Спеціалісти штабу готові надати вам необхідну інформацію щодо гуманітарної допомоги  незахищеним  верствам населення: особам з інвалідністю, одиноким громадянам похилого віку та ін.

Звертаємось до жителів Херсонщини: 

– Ретельно мийте та дезінфікуйте руки;
– Носіть захисну маску в громадських місцях;
– Уникайте великого скупчення людей та дотримуйтеся соціальної дистанції.

Ситуація з COVID-19 в Україні вже наблизилась до критичної. Щоденно в країні фіксуються тисячі нових випадків захворювання.

Лікарі щодня рятують сотні хворих на COVID-19, усі працюють у посиленому режимі. Ми докладаємо зусиль для того, аби стримувати поширення хвороби в області.

Вплинути на темпи розповсюдження коронавірусу може кожен із нас. Потрібно лише дотримуватися встановлених у країні протиепідемічних правил та карантинних обмежень.

Бережіть себе та рідних!