На Херсонщині запроваджено відеофіксацію практичного іспиту на право керування авто

З початком 2020 року на Херсонщині процедура складання практичного іспиту на право керування стала більш прозорою: перебіг екзамену фіксується за допомогою технічних засобів контролю, встановлених у кожному екзаменаційному авто, повідомляє Online Нова Каховка.

У 2019 році в територіальних сервісних центрах МВС Херсонщини прийнято 17919 теоретичних та 21428 практичних іспитів.

Навчальні автомобілі оснащуються реєстратором з двома камерами, які фіксують дії кандидата у водії на дорозі та ситуацію в салоні. Усі сервісні центри МВС в Херсонській області забезпечені мобільними приладами відеофіксації, їх загальна кількість – 15.

Нововведення покликане зменшити корупційну складову, уникнути можливих суперечностей під час складання іспиту та виявити здійснене правопорушення. У разі суперечностей кандидат у водії має можливість оскаржити результати іспиту. Строк зберігання інформації з відеореєстратору становить 10 діб.

Наразі триває період тестового режиму, коли кандидат у водії ще має право відмовитися від фіксації процесу складання практичного іспиту. Обов’язковою фіксація іспитів стане вже незабаром, а відмова кандидата у водії від відеофіксації іспиту буде підставою для його недопуску до складання практики. Також збільшиться строк зберігання відео.

З моменту запровадження відеофіксації, а саме з 24 грудня 2019 року, в сервісних центрах МВС в Херсонській області прийнято 1138 практичних іспитів, 15% з яких – із застосуванням технічних засобів контролю.