На Херсонщині 1 грудня вступає в дію заборона на вилов раків

З першого грудня 2021 року розпочинається заборона на вилов річкових раків у рибогосподарських водних об’єктах Херсонської області.

Про це редакції Online НК повідомили у Херсонському рибоохоронному патрулі.

Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства НААН України, заборона триватиме до 30 червня 2022 року включно. З метою збереження та охорони популяції раків в період їх спарювання та виношування ікри Управлінням Державного агентства меліорації та рибного господарства у Херсонській області видано наказ від 29.10.2021 № 238 – ОД «Про встановлення заборони на лов річкових раків».

Раки живуть від 20 до 25 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. Спарювання відбувається при температурі води нижче 10°C. Плідність раків залежить від їхнього віку й розміру. У середньому одна самка рака може принести потомство в 300-400 екз. Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°C.

Лов цих членистоногих під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність (у випадку завдання істотної шкоди). Крім того, за кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн.

Херсонський рибоохоронний патруль закликає всіх рибалок дотримуватись заборони на вилов річкових раків. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про заборону можна за телефоном «гарячої лінії»: (050) 012-35-73.