На Херсонщині більше половини COVID-хворих уражені штамом “Дельта”

Про це сказав під час брифінгу головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич. Клінічна картина свідчить про наявність у хворих цього штаму коронавірусу.

За словами Ромаскевича, про наявність у хворих штаму “Дельта” свідчить клінічна картина: хвороба переноситься важко, значно зростає потреба у кисні для таких пацієнтів.

Щоправда, Юрій Ромаскевич зазначив, що такий висновок він зробив лише за результатами спостережень і власного аналізу ситуації. Лабораторно наявність штаму “Дельта” підтверджена по Херсонській області лише у двох випадках.

“Аналіз на наявність “Дельти” біоматеріалу хворих, який ми відправляємо в Інститут вірусології Національної академії наук України, де є єдина в Україні лабораторія для таких аналізів, займає приблизно місяць. Говорити про об’єктивну картину при таких строках неможливо. Тому доводиться самостійно спостерігати і аналізувати ситуацію”, – сказав Юрій Ромаскевич.

За його словами, зараз в області на стаціонарному лікуванні перебувають 195 пацієнтів з підтвердженим COVID-19 і 27 – з підозрою на хворобу. Кисневу підтримку отримують 150 хворих, 16 підключені к апаратам штучної вентиляції легенів.