На Херсонщині ДБР викрило схему поборів з водіїв вантажівок на поліцейських постах

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури на території області викрито групу осіб із числа співробітників Управління патрульної поліції в області, які систематично із використанням наданої влади та службового становища отримували неправомірну вигоду.
Про це повідомляє прес-служба Херсонської прокуратури.
Херсонська обласна прокуратура повідомляє,  що поліцейські, залучивши приватного підприємця до своєї злочинної діяльності, забезпечували безперешкодний проїзд вантажного транспорту через вагові комплекси вагового контролю з порушенням вагових норм.
За даними СБУ в Херсонській області, ділки вимагали по 500 гривень з великогабаритної машини за безперешкодне перевезення понаднормових вантажів.
Поліцейські «перевіряли» вантажівки на «перегруз» на стаціонарних постах габаритно-вагового контролю. Допомагав «знімати данину» з водіїв місцевий підприємець – посередник.
За даними слідства, схема тривала з жовтня 2020 року і приносила ділкам 25 тис. гривень «прибутку» щодня.
Наразі двох учасників злочинного угруповання затримано.
Тривають обшуки у приміщенні Управління патрульної поліції області, на стаціонарних постах здійснення габаритно-вагового контролю та за місцями мешкання учасників схеми.
Під час проведення слідчих дій було вилучено грошові кошти, банківські картки та мобільні телефони.
Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 КК України, в порядку ст. 208 КПК України затримано 1 співробітника поліції та приватного підприємця. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру та обрання запобіжного заходу. Перевіряється причетність до скоєння злочину інших посадових осіб.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює третій слідчий відділ (з дислокацією у м. Херсоні) ТУ ДБР, розташованого у м. Мелітополі, за оперативного супроводу ВБКОЗ УСБУ в Херсонській області.
Слідчі дії тривають.