На Херсонщині депутати облради спрямують додаткові кошти на охорону здоров’я

Вчора, 17 листопада, постійна комісія Херсонської обласної ради з питань охорони здоров’я, здорового способу життя та курортно-туристичної діяльності розглянула 25 питань порядку денного.

Обговорення проходило під головуванням Віктора Короленка та за участі Світлани Межерицької, Ірини Сокур та Тетяни Волинець, повідомляє прес-служба обласної ради.

Передусім депутати підтримали внесення змін до рішення II сесії обласної ради VIII скликання від 22 грудня 2020 року № 40 «Про обласний бюджет Херсонської області на 2021 рік». Зокрема, в частині сфери охорони здоров’я передбачаються додаткові асигнування в розмірі понад 11,7 млн грн, з яких:

  • 4,9 млн грн на придбання рентген – діагностичного апарату КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського» Херсонської обласної ради;
  • 350 тис. грн на придбання дизель-генератора (міні-електростанція) та блоку автоматики для безперебійного електропостачання, а також холодильного обладнання для зберігання вакцини КНП «Обласна база спеціального медичного постачання» Херсонської обласної ради;
  • 481 тис. грн на встановлення кисневої станції КНП «Херсонський обласний госпіталь ветеранів війни» Херсонської обласної ради;
  • 4,8 млн грн на енергоносії для закладів охорони здоров’я;
  • 2 млн грн на заходи Програми протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у Херсонській області на 2021 рік.

Разом з цим, постійна комісія підтримала обласну програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Херсонської обласної ради на 2022 – 2024 роки, а також погодила змінені фінансові плани комунальних некомерційних підприємств на 2021 рік та фінплани КНП на 2022 рік.

Також Віктор Короленко нагадав про підвищення у 2022 році заробітної плати медичним працівникам: медичним сестрам до 13,5 тис. грн, а лікарям – до 20 тис. грн, які ініціював Президент України. У зв’язку з цим, заклади охорони здоров’я мають надати узагальнюючу інформацію щодо потреби в додаткових коштах на заробітну плату медичного персоналу для підготовки звернення депутатів до МОЗу, Мінфіну, ВРУ та НСЗУ.

Питання фінансового характеру комісія підтримала та рекомендувала до розгляду на комісії з питань бюджету та фінансів.