На Херсонщині діє 202 незаконних звалища побутового сміття

Щороку на Херсонщині утворюється понад 250 тис. тон твердих побутових відходів, які комунальні служби розміщують на 255 місцях розташування, з яких тільки 53 – паспортизовані, а 56 – експлуатуються за наявності документації на право користування земельними ділянками.

Про це йшла мова на селекторній нараді у Херсонській ОДА, яку вчора, 16 серпня, провів її голова Сергій Козир, повідомляє Online НК з посиланням на офіційний сайт обласної держадміністрації.

Директор департаменту захисту довкілля і природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Ставнійчук, який доповідав на нараді з цього питання, зазначив:

«На жаль, поводження з ТПВ на території територіальних громад області ґрунтується на технологіях низького рівня та орієнтоване на захоронення. Так, в деяких населених пунктах не запроваджено централізоване збирання  та захоронення побутових відходів, не розроблені та не запроваджені схеми санітарної очистки населених пунктів. Також, зростає тенденція до збільшення утворення стихійних сміттєзвалищ».

У зв’язку з цим органам місцевого самоврядування необхідно проводити роботу у сфері поводження з твердими побутовими відходами, а саме:

1). Державній  екологічній інспекції Південного округу посилити вжиття заходів державного нагляду (контролю) за виконанням вимог природохоронного законодавства в частині поводження з побутовими відходами;

2). Територіальним громадам вжити вичерпних та достатніх заходів щодо:

  • оформлення прав на користування земельними ділянками під місцями видалення побутових відходів, їх паспортизації;
  • запровадження централізованого збору, вивезення та захоронення побутових відходів,
  • розробки та належного виконання схем санітарної очистки населених пунктів,
  • впровадження роздільного збирання та сортування побутових відходів з вилученням небезпечних складників відходів,
  • рекультивації стихійних та закритих сміттєзвалищ.