На Херсонщині для вакцинованих осіб передбачені певні послаблення

Наразі Херсонщину віднесено до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки. На території Каланчацької селищної, Генічеської, Новокаховської, Олешківської та Херсонської міських територіальних громад введено додаткові обмежувальні заходи.

Про це повідомляє прес-служба обласної державної адміністрації.

Проте для вакцинованих осіб передбачені деякі послаблення. Зокрема, проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів дозволено за умови, якщо 80% учасників вакциновані.

Це можна підтвердити, зокрема, наявністю «жовтого» або «зеленого» COVID-сертифікату в електронному чи паперовому вигляді.

Як вакцинація допомагає жити звичним життям під час карантину?

У «жовтому» рівні епідемічної небезпеки навчальні заклади можуть працювати у звичайному режимі за умови наявності не менше як 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами.

Водночас обмеження «жовтого» рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть «жовтого» чи «зеленого» COVID-сертифікату.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

У разі введення «червоного» рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження «червоного» рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

Як отримати COVID-сертифікат, можна дізнатися за посиланням.
Міжнародні COVID-сертифікати можна згенерувати на порталі Дія