На Херсонщині до зимової експлуатації треба підготувати 5000 км доріг

Утримання автомобільних доріг області в зимовий період 2021/2022 року стало одним із питань порядку денного засідання колегії Херсонської ОДА. 

Про це повідомляє прес-служба обласної державної адміністрації.

Протяжність автомобільних доріг загального користування області становить 5002 км. Головною підрядною організацією, що забезпечує проведення робіт із зимового утримання доріг є «Херсонський облавтодор», на балансі якого достатньо одиниць техніки для використання. Проте, як зазначив директор Департаменту інфраструктури Роман Діденко, при настанні кількості опадів, які перевищують середні показники у декілька разів і виникає необхідність одночасно забезпечувати проїзд дорогами, зазначеної кількості техніки не достатньо:

«За нашими розрахунками, для розчищення 5 тис. км доріг у період до 8 годин необхідно майже 430 одиниць снігоприбиральної техніки. В таких умовах першочергово зазначена техніка виконує роботи на дорогах державного значення. В цілому, підготовку дорожнього комплексу області до роботи у осінньо-зимовий період 2021-22 року нами було розпочато ще у травні. З передбачених планом 4,5 тис. тон протиожеледних матеріалів на сьогодні заготовлено 96% від плану. Також до зимового утримання планується залучити 87 одиниці техніки, готовність якої становить 100%. Окрім того, з метою попередження водіїв про умови руху планується встановлення 1200 комплектів дорожніх знаків “Слизька дорога”».

За словами Романа Діденка, не менш важливим чинником підготовки доріг до зимової експлуатації є їх ремонт. У 2021 році планом з капітальних та поточних ремонтів передбачено відремонтувати понад 133 км. На всіх об’єктах виконано роботи з влаштування верхніх шарів покриття проїзної частини і 60,4 км доріг вже введено в експлуатацію.

За результатами колегії було прийнято відповідні рішення та надано необхідні доручення. Зокрема, забезпечити:

  • заготівлю в достатній кількості протиожеледних матеріалів для обробки комунальних доріг та автомобільних доріг загального користування;
  • підготовку до функціонування в зимових умовах снігоприбиральної техніки та створення 10-денного запасу пального.
  • передбачити в місцевих бюджетах кошти на зимове утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення залежно від протяжності автомобільних доріг (обласні та районні) на підпорядкованих територіях.