На Херсонщині хворими на COVID-19 зайнято 50% лікарняних ліжок

В медичних закладах Херсонщини наразі перебувають майже 1300 осіб хворих на COVID-19. Про це вчора, 18 листопада, під час брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області повідомив  перший заступник голови ОДА Андрій Шибаєв.

Він зазначив, що це становить 50% зайнятих ліжкомісць. Стан хворих з підтвердженим COVID-19:

  • Середнього ступеня важкості – 974 особи,
  • Важкого ступеня важкості – 88 осіб. 55 осіб на ШВЛ.

В області вже використано 569 241 дозу вакцин від коронавірусу. Взагалі щепитися від COVID-19 на Херсонщині можна у 92-ох стаціонарних пунктах вакцинації, або 10-ти Центрах масового щеплення.

Крім того, у дитячій поліклініці № 1 Херсонської міської клінічної лікарні ім.Є.Є.Карабелеша розпочали вакцинувати проти COVID-19 дітей віком від 12 до 17 років. Вакцинація дітей проводиться вакциною Comirnaty від Пфайзер. За більш детальною інформацією батьки можуть звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію.

Звертаю увагу! Якщо ви пропустили дату введення 2-ої дози вакцини від COVID-19 – вам необхідно отримати її якнайшвидше.

Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується до повного курсу вакцинації. Ви також зможете отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію та COVID-сертифікат.

Міністерство охорони здоров’я України рекомендує використовувати мінімальні інтервали між введенням вакцини, які встановлені інструкціями до них:

  • CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів
  • Comirnaty/Pfizer — 21-28 днів
  • Moderna — 28 днів
  • AstraZeneca — 4-12 тижнів